Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGelin Makyajı için 5 Harika Öneri


Gelin Makyajı için 5 Harika Öneri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Gelin Makyajı için 5 Harika Öneri

Kadınların hayatları boyunca en güzel günleri şüphesiz ki düğünleridir. Hatta erkekler için de aynı şeyi söylememiz mümkün ama düğünler gelinler için daha fazla özelliğe sahiptir. Gelinin her şeyi ayrı bir uğraşıdır. Gelinliği, makyajı, saçı, ayakkabısı vs. her şeyi tüm gözleri üstüne çeker. Düğün günü hepsi bir bütünlük oluşturur, her şeyin birbirini tamamlaması beklenir. Bunlardan biri de makyajdır. Bugün size bahsedeceğimiz konu da gelin makyajlarıdır. Sizlere gelin makyajları için 5 muhteşem öneri sunacağız.


Göz Makyajı İçin Öneriler

Mavi göz için bej ve toprak rengi far gözleri iri gösterecektir. Koyu gri bir far sürerek ise buğulu bir makyajla harika görünebilirsiniz.
Yeşil göz rengi için mor, kahve ve toprak tonlarında bir far oldukça idealdir.
Kahverengi gözlülerin şanslı olduğunu söyleyebiliriz. En doğal göz rengidir. Hemen hemen
tüm tonlar uygundur. Mor, yeşil, lacivert ve açık kahve tonları muhteşem gösterir.
Ayrıca kaşlarınızın ve saçlarınızın rengi uyum içerisinde olmalı. Bu nedenle kaşlarınızı boyarken bunu dikkate almalısınız.

Ten Rengine Göre Öneriler

Beyaz ten rengine sahip olan gelinler yanaklarında bal, kayısı ve şeftali rengi allık kullanmalıdır. Açık renk ruj kullanmaları hoş bir görüntü sunar.
Buğday ten rengine sahipseniz pembemsi bir allık kullanmalısınız.
Esmer ten rengine ise altın tonlarındaki allık en uygun allıktır.Gelinler İçin Ruj Önerileri

Göz makyajınız koyu ve buğulu ise kesinlikle açık renk bir ruj kullanmalısınız. Nude rengindeki ruj bunun için en idealidir. Ama ten renginize göre açık pembe veya şeftali tonları da kullanabilirsiniz.
Göz makyajı hafif yapılan bir gelin ise koyu renk ruj kullanmalıdır. Kırmızı, bordo, koyu kahverengi ve mor renklerini ten renginize göre rahatlıkla kullanabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?