Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGöbek Eritme Yöntemleri


Göbek Eritme Yöntemleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Göbek Eritme Yöntemleri

Erimeyen karın yağlarından ve göbeğinizden şikayetçiyseniz kesinlikle yalnız değilsiniz. Yoğun çalışma saatleri, stres, hareketsizlik gibi modern yaşamın sonuçları ve olumsuz alışkanlıklar göbek yağlarının oluşmasında önemli roller oynamaktadır.

Eğer yanlışlar düzeltilir, doğru hamleler yapılırsa, göbek yağlarından kurtulmak düşündüğünüz kadar zor olmaz.

Göbek Eritme Yolunda 1. Kural Beslenme

Bol sıvı ve su tüketimi önemli 

Kısa sürede göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız ilk olarak bol su ve sıvı tüketmelisiniz. Günde en az 2 litre su tüketimi göbek yağlarından kurtulmak için en etkili yöntemlerden biridir. Tabi ki her şeyin fazlasının zarar olduğu da unutulmamalıdır. Günlük su tüketimi 3 litreyi de geçmemelidir. Ayrıca su size tokluk hissi vererek, çok yemenizi de önleyecektir.

Lifli Gıda Tüketiminizi ArttırınTüketilen lifli gıdalar açlık hissini bastıran hormonların üretilmesini sağlar. Göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulabilmek için, tahıllı ve lifli gıdaları tüketmek, yaşam tarzınız olmalıdır. Sofranızdan esmer ekmeği eksiltmeyin.

Tuzdan Olabildiğince Uzak Durun

Tuz tüketimi vücudun su tutmasına sebep olur. Göbek yağlarını eritmek için uyguladığınız yöntemlerin etkisini daha çabuk almak için tuzu azaltmanız önemlidir. Yüksek tuz ve çeşni içeren yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

Yeşil Sebze Tüketiminizi Arttırın ve Yağı Azaltın

Yeşil sebzelerin besin değerleri yüksek olmakla birlikte, kalori değerleri oldukça düşüktür ve bu gıdalar, yağlardan kurtulmak için önemli olan lif kaynaklarındandır. Sebzeler aynı zamanda içlerinde bulundurdukları yağ asitleri ile göbek yağlarının parçalanmasında aktif rol oynar.

Göbek yağlarından kurtulmak için, yağlı ve kızarmış besinlerden uzak durulmalı, yerine haşlama ve buharda pişirme yöntemleri kullanılmalıdır.


Göbek Eritme Yolunda 2. Kural Egzersiz

Doğrudan göbek ve karın kaslarınız çalıştıracak egzersizler aynı zamanda fit bir görünüme sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Özellikle de sabah kahvaltıdan önce yapılan spor, vücutta depolanan yağın erimesinde çok etkilidir. Yani sabah uyandıktan sonra yapılacak olan karın egzersizi sizin için en etkili sonucu verecektir.

Bilindiği gibi göbek için en etkili egzersizlerden birisi mekiktir. Günde 3 set şeklinde 10’ar defa yapılacak mekik ile düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Mekik
Mekik

 

Mekik çekerken önemli olan nokta, karın kaslarınızdan yardım almaktır. Kol ve ayaklardan aldığınız yardım mekiğin etkisini daha geç görmenize sebep olur. Mekik pozisyonunda yere uzanmış durumdayken nefes alınır karın sıkılırken nefis verilir. Bu hareketleri tekrar edebildiğiniz kadar çok yapabilirsiniz.Mekik
Çapraz Mekik

Göbeğinizden kurtulmak için yapabileceğiniz başka bir hareket de çapraz mekiktir. Bunun için öncelikle düz bir zemin üzerine uzanılır. Sağ bacak karna doğru çekilip, sol kol bacağa değdirilmeye çalışılır. Çapraz mekik hareketinde dikkat edilmesi gereken nokta, bacağın 90 derece bir açıda bulunmasıdır. Aynı hareket ters kol ve bacak ile de yapılmalıdır. Çapraz mekik hareketi aynı zamanda yan karın kaslarını da çalıştırmakta ve bu alandaki yağların yakılmasında da yardımcı olmaktadır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?