Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGöbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi


Göbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Göbek Yağlarını Eriten Çay Tarifi

Kilo alımının ardından ilk olarak göbek ve bel çevresindeki yağ oranı artmaktadır. Göbekte bulunan fazla yağları diyet, egzersiz ve yağ yakan çaylar ile birlikte eritmek mümkündür. Evde doğal malzemeler ile hazırlanan göbek eriten kür ile kolayca zayıflamak ve yağ yakmak mümkündür. Yağ yakan çayı tüketirken fazla yağlı ve işlenmiş gıdalardan uzak kalmanız, düzenli olarak beslenmeniz ve hareket etmeniz önemli unsurlardır.

Malzemeler;

  • Bir litre sıcak su
  • Bir yemek kaşığı yeşil çay
  • Bir yemek kaşığı melisa
  • Bir yemek kaşığı rezene
  • Bir tatlı kaşığı anason
  • Bir tatlı kaşığı kadar karanfil
  • Bir adet taze limon

Hazırlanışı;

Göbek eritmek için hazırlayacağınız çayı, tüketmeden bir gece önce hazırlayın. Böylelikle bitki özleri suyun içerisine daha fazla işleyecek ve daha yararlı olacaktır. 1 litre suyu kaynatın ve biraz beklettikten sonra sürahi içerisine doldurun. Dilimlenmiş limonları ve diğer tüm malzemeleri içerisine ekleyin. Sürahinin ağzını kapatarak bir gece dinlenmeye bırakın.

Tüketimi;Bir gece boyunca dinlendirmiş olduğunuz çayı süzün ve başka bir kabın içerisine alın. Gün içerisinde çayı ısıtarak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz. Bir sürahi çayı bir veya iki gün içerisinde bitirebilirsiniz.

Çayı haftada iki veya üç gün tüketebilirsiniz. Detoks etkisi yaratan bu çay tarifi, metabolizmanızı hızlandırarak sindirim sisteminizi düzenleyecek ve böylelikle yağ yakımını hızlandıracaktır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?