Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGöbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı


Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Yazın sıcak günlerinde vücudun çok fazla enerjiye ihtiyacı olmadığını söyleyen uzmanlar bütün yeşillik türlerini bolca tüketilmesini tavsiye ediyor.  Aslında yazın diyet yapmak kışa oranla daha kolaydır.

Kalıcı bir zayıflık için mutlaka yağları parçalayan bir diyet uygulamanız gereklidir. Göbek bölgesini eritebilmek için de özellikle o bölgedeki yağları parçalayabilecek kür ve diyet listeleri araştırmalısınız.

Özellikle de oturarak çalışan kişilerde daha fazla olan göbek problemini ortadan kaldırabilmek için, yapımı ve uygulaması kolay harika bir çay olan salatalık çayını mutlaka deyin.

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 adet taze salatalık,
  • 1 şeker kaşığı rendelenmiş taze zencefil,
  • 1 adet limon,
  • 10-12 dal taze nane,
  • 5-6 dal taze maydanoz,
  • 1 litre su.

Göbek Yağlarını Eriten Salatalık Çayı Yapılışı

1 adet taze salatalık yıkanır ve yarım santim kalınlığında halka halka dilimlenir.1 adet limon yıkanır ve kabuğuyla birlikte dilimlenir.

Nane ve maydanoz da yıkanıp temizlenir ve göbek yağlarını eriten salatalık çayı için gerekli olan malzemelerin tamamı hazır edilir.

Hazırlanan malzemeler geceden 1 litre su ile birlikte kapaklı bir kap içerisine konulur ve sabaha kadar bekletilir.

Ertesi gün tüketilmeye başlayacağınız göbek yağlarını eriten salatalık çayı her öğünden 1 saat önce (aç karnına) 1-1 buçuk su bardağı kadar içilir.

 

Bu çayı kullandığınızda tatlıdan uzak durup, her öğünde 1 dilim buğday ekmeği yerseniz daha yüksek bir performans elde edersiniz.Bu çay aynı zamanda onikiparmak bağırsağındaki sindirim enzimlerini aktive ediyor. Bu sayede de yiyecekler daha iyi sindirilip, daha hızlı sonuç alınmasına neden oluyor.

Bu çayı tükettiğiniz zaman tatlı isteğiniz de büyük ölçüde azalacak, bu nedenle de tatlı, ekmek ve hamur işi yeme isteğiniz de ortadan kalkacaktır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?