Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGöğüs Sarkmasına Sebep Olan Hatalar


Göğüs Sarkmasına Sebep Olan Hatalar

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Fark etmeden yapılan hatalar, göğüs sarkmasına sebep olmaktadır. Göğüs üzerinde bulunan derinin esnekliğini yitirerek sarkma yapması, derinin alt kısmında bulunan kolajenin yapısının bozulması ile ortaya çıkmaktadır. Göğüs sarkması her ne kadar yaş faktörüne bağlı olsa da genç yaştaki kadınlarda da belirli sebepler ile oluşabilmektedir.

Genç Yaşta Göğüs Sarkmasının Sebepleri Nelerdir? 

Ani Kilo Değişimleri

Sağlıksız ve bilinçsiz olarak yapılan diyetler, verilen kiloların geri alınmasına neden olarak, göğüslerde de sarkma meydana getirmektedir. Ani kilo kayıpları veya artışları, cildin doğal yapısını bozarak sarkmalara sebep olmaktadır. Bu nedenle doktor kontrolünde ve spor eşliğinde diyetler yapılması veya kilo almamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.

Sigara ve Alkol Tüketimi

Sigara ve alkolün sağlığa olan zararları, cilt üzerinde de etkisini göstermektedir. Cildin erken yaşlanmasına, kurumasına ve çatlamasına yol açan sigara ve alkol tüketimi, kadınların göğüslerinde sarkmalara sebebiyet verebilmektedir.
Yanlış İç Giyim Tercihi

Sütyen seçiminin yanlış olması, göğüs sarkmasına sebep olan unsurlar arasında bulunmaktadır. Destekli olmayan sütyen modelleri, göğüslerin sürekli olarak sarkık biçimde durmasına ve zamanla daha fazla sarkmasına neden olmaktadır.

Doğru Egzersizlerin Yapılmaması

Bazı uzmanlar ve spor eğitmenleri, sürekli olarak koşmanın veya yanlış biçimde yapılan egzersizlerin, göğüste bulunan kolajen yapısına zarar verdiğini söylemektedir. Ayrıca spor yaparken, sporcu sütyeni kullanmayı ihmal etmek de göğüs yapısına zarar vererek, sarkmaya neden olmaktadır.

Az Sıvı Tüketilmesi

Günlük sıvı ihtiyacının yeterince alınmaması, cildin erken yaşlanmasına, kurumasına ve sarkmasına neden olmaktadır. Kadın sağlığı ve cilt yapısı için her gün yeterli düzeyde sıvı tüketmek gerekmektedir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?