Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGöz Altı Morluklarınıza Veda Edin


Göz Altı Morluklarınıza Veda Edin

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Yorgunluk, uykusuzluk, stres, aşırı tuz tüketimi ve benzeri sebeplerden dolayı zaman zaman göz altı morluklarımız kendini gösteriyor. Oldukça rahatsız edici bir görünüme sahip olan göz altı şişkinliği ve morlukları, nadiren de olsa ağrı yapabilmektedir. Sabah kalktığımızda kötü bir görünüm ile karşılaşıyorsak, çeşitli makyaj ürünleri ve kremler ile bu görünümü yok etmeye çalışıyoruz. Ancak yapmamız gereken tek şey, düzenli beslenme, bakım ve bitkisel ürünler ile morluk oluşumunu ortadan kaldırabiliriz.

Morluk Oluşumuna Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyku ve Beslenme Düzeni

1- Göz altı morluklarından kurtulmak için ilk ve en önemli adım uyku düzeninin sağlanmasıdır. Vücut hücrelerinin yenilenmesi, gözlerin ve beynin dinlenmesi için sağlıklı bir uyku şarttır.

2- Beslenme biçimi ve düzeni, vücudun tüm organları ve sistemi için oldukça önemlidir. Güne güzel ve sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak yorgunluk hissini ortadan kaldırmaktadır. Günün geri kalanında ise sağlıklı besinler ve atıştırmalıklar tüketilmesi önemlidir.


Bakım ve Temizlik1- Gün içerisinde yaptığımız makyaj, havadan ve ellerimizden yüzümüze temas eden çeşitli bakteriler, cildimizin ve göz çevremizin gözeneklerini tıkamaktadır. Bu nedenle her gece düzenli olarak cildimizi temizleyerek bol su ile yıkamalıyız.

2- Yüz bakımı için satın aldığımız çeşitli kremler yerine aktarlarda bulabileceğimiz yağları kullanabiliriz. Eğer yağ kullanmak istemiyorsak, Türk kahvesi, bal ve gül suyu gibi ürünleri kullanmamız da doğru seçeneklerden biridir.

3- Çiğ patates ve salatalık, göz çevresindeki hücreler için oldukça faydalı ve dinlendiricidir. Halkalar halinde dilimlenen bu sebzeleri 5-10 dakika kadar göz çevremizde bekletebiliriz. Böylelikle dinlendirici, ferahlatıcı ve tazeleyici bir işlem yapmış oluruz. 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?