Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiGripten Korunmak için Etkili Olan Çaylar


Gripten Korunmak için Etkili Olan Çaylar

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)Gripten Korunmak için Etkili Olan Çaylar

Gripten korunmak için ihtiyacınız olan en önemli şey; bağışıklık sisteminizi güçlendirmektir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için de doğanın bizlere sunduğu mucizelerden faydalanabilirsiniz.

Doğal bitkiler ile yapılan bir çok kür ve çay tarifi mevcut. Gripten korunmanızı sağlayan bitkisel çayları her yerde bulabilirsiniz. Özellikle de kış mevsiminde bu çayları dolabınızdan eksik etmemenizi öneriyoruz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirip Gripten Koruyan ÇaylarKarahindiba Çayı: Çeşitli sorunlar için kurtarıcı bir tedavi uygulayan karahindiba çayı, özellikle de ağız yaraları, bronşitler ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir.

Bağışık sistemini güçlendirerek, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Karahindiba çayı, çok etkili bir idrar sökücüdür.


Düzenli olarak tüketirseniz, vücudunuzun susuz kalmasına neden olabilirsiniz. Karahindiba çayını tükettiğiniz dönemlerde bol bol su içmeye çalışmalısınız.

Papatya Çayı: Rahat uyumanız ve sinirlerinizin yatıştırılması için papatya çayı çok etkilidir. Vücudumuzdaki bakteri ve virüslerle savaşan beyaz kan hücrelerinin artmasına katkı sağlamaktadır.Papatya çayını tüketirken dikkat etmeniz gerekenler; gündüz içilmemelidir ve gece yatmadan önce tüketilmelidir, çok fazla içildiğinde mide bulantısına neden olmaktadır.

Ginseng Çayı : 5000 yıldır Çin alternatif tıbbında kullanılan bir bitkidir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde büyük etkisi vardır. Vücudu enfeksiyonlara karşı dirençlendirir. Günlük 2-3 bardağa kadar içebilirsiniz ancak, fazla içerseniz eğer; sinirlilik ve uykusuzluğa neden olmaktadır.Geven Otu Çayı: Çin alternatif tıbbında kullanılan bir diğer önemli bitkidir. Geven otu ismi ile bilinen bu bitki, karaciğeri tahrip eden zararlı toksinlerin atılmasını sağlar. Bağışıklık sisteminin iyi derece güçlendirilmesi ile grip virüsüne karşı da koruyucu bir kalkan oluşturur.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?