Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiHızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları


Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Hızlı Kilo Verdiren Bitki Çayları

Yapılan diyet ve egzersizlerin en büyük destekçisi olan bitki çayları, yağ yakımını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Ancak her bitki çayı aynı görevi üstlenmez. Vücuttaki yağların yakımını sağlayan bitki çayları arasında aşina olduğumuz isimler ve yeni duyacaklarımız da yer alıyor.

Isırgan Otu Çayı

Sağlıklı bitkiler arasında bulunan ısırgan otu, zayıflatıcı etkisi ile oldukça etkilidir. Vücuttaki yağların parçalanması, şişkinlik ve ödemin atılması için birebirdir.

Mate Çayı

Mate yaprağı, bitkiler arasında zayıflatıcı etkileye sahip olanların başında gelmektedir. Vücuttaki fazla suyun atılarak şişkinliğin ortadan kalkmasını sağlayan mate çayı, iştah kesici etkisi ile de tercih edilmektedir. Mate yaprağında bulunan besin değerleri, tok tutarak daha az yemek tüketmeyi sağlamaktadır.
Maydanoz Çayı

Maydanoz, salatalarda kullanıldığında vücuttaki toksinleri atması ve sağlıklı vitamin değerleri ile bilinmektedir. Oldukça önemli bir yeşillik olan maydanoz, çay olarak da tüketilebilmektedir. Diyet yapanların oldukça tercih ettiği maydanoz çayı, düzenli olarak tüketildiğinde bağışık ve sindirim sistemi için büyük yarar sağlamaktadır.

Oolong Çayı

Yemeklerden sonra tüketilmesi ile bilinen Oolong çayı, kilo vermek için en etkili çaylardan biridir. Yemeklerde alınan tuz, şeker ve zararlı toksinler, çay ile birlikte dışarı atılmaktadır. Ayrıca oolong çayı, vücutta yağ olarak depolanan besinlerin parçalanmasını da sağlamaktadır.

Pu-Erh Çayı

Çay çeşitleri içerisinde bulunan Pu-erh, isim olarak çok fazla bilinmese de faydaları saymakla bitmiyor. Çayın içerisinde bulunan kafein, kateşin ve theanin bileşikleri, kilo vermeye yardımcıdır.  Pu erh çayı, obezite ile savaşmaktadır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?