Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesiİncelen Saçları Kalınlaştırmak İçin Öneriler


İncelen Saçları Kalınlaştırmak İçin Öneriler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(13)


İncelmeye başlayan saçlar, önlem alınmadığı sürece ilerleyen zamanlarda saç dökülmelerine yol açmaktadır. Saç dökülmesinin ilk aşaması incelen saçlardır.

Saçların incelmesinin önüne geçmek için sağlıklı bakım uygulamalı ve saç sağlığına dikkat etmelisiniz.

Saçın sağlıklı olması için vitaminlere ihtiyacınız vardır.

Bu vitaminleri de öncelikli olarak beslenme ile sağlarsınız.

Beslenme dışında da dikkat edeceğiniz hususlar sayesinde incelmiş olan saçları kalınlaştırabilirsiniz.Günlük olarak saçlarınızı taramak için kullandığınız fırçanın yumuşak ve mümkünse at kılından yapılmış olmasına dikkat edin.

Boya, fön, saç düzleştirme, maşa yapma ya da röfle gibi uygulamalardan bir süre kesinlikle uzak durun. Bu uygulamalar saçlarınızın yıpranmasına ve incelmesine neden olmaktadır.

Saçlarınızı yıkarken kullandığınız suyun çok sıcak ya da soğuk olmaması gerekiyor. Mümkünse ılık su ile yıkamalısınız. Böylece saçlarınız sağlığına kavuşur ve telleri kalınlaşır.

Saçlarınıza fazla fırça uygulamayın ve mümkünse ıslakken taramamaya çalışın.


Saçlarınızı kurutmak için fön makinası kullanmayın ve doğal hava ile ya da havlu ile kurumasını sağlayın.

Günde en az 8 saat kadar uyumanız ve dinlenip stresten uzaklaşmanız gerekir.

Beslenmenize dikkat edin ve doğal besinlerle öğün atlamadan beslenin. Günde en az 2-3 litre su tüketin. Sağlıklı beslenme ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Düzenli olarak saç kestirin. Saç kestirmek saçlarınızın daha çabuk uzamasını ve ölü olan saç uçlarının uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Ölü saç uzaklaştırılınca geri kalan saç telleriniz uçlardan daha iyi beslenebilmektedir.


İncelmiş olan saçlarınız için yağ terapisi uygulayın. 1 çorba kaşığı kadar zeytinyağı, 1 çorba kaşığı jojoba yağı ile birlikte 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırıp 20 dakika saçınızda bekletin.

Daha sonrada ılık su ile yıkayıp durulayın. Bu terapiyi ayda 1 kez uygulayın.Saçlarınızı kalınlaştırmak için haftada 1-2 defa şu maskeyi uygulayabilirsiniz; 2 adet yumurta akı, 1 çorba kaşığı süzme bal ile 1 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıp saçınızda 1 saat kadar bekletin.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 13 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?