Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesiİstenmeyen Tüylerden Kurtulmak için Limon Tuz Kürü Tarifi


İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak için Limon Tuz Kürü Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(20)


İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak için Limon Tuz Kürü Tarifi

İstenmeyen tüylerden doğal yöntemler ile kurtulmak için Limon ve Tuz kürünü uygulayabilirsiniz. Bir çok faydası bulunan limon, sizleri istenmeyen tüylerden de kurtarıyor.

Malzemeler

Bir tane tam limon

İki çay kaşığı kadar tuz

HazırlanışıKürü hazırlamak için tam limonu ikiye bölün ve bir kap içerisine tüm suyunu sıkın. Daha sonra elinizdeki tuzun hepsini bu limon suyunun üzerine ekleyip karıştırın. Bir süre karıştırdıktan sonra tüylerinizi kökten alındığı (bacak, koltuk altı, bikini veya yüz) bölgelerinize pamuk ile iyice yedirerek sürün.


Ağda ile kökünden aldığınız bölgelerin hepsine ağda sonrasında bu kürü uygulayın. Bu kür, tüylerin köklerine kadar işler ve tüylerin daha geç, daha yumuşak ve daha seyrek çıkmasını sağlar. Üçüncü ağda uygulamasından sonra farklı çok iyi görebileceksiniz.

Tüy azaltan limon tuz kürünü, bacaklarınız gibi daha kalın tabakalı alanlarda 2 saat kadar bekledin. Yüz ve bikini gibi hassas bölgelerde ise 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Her ağda sonrası 3 gün boyunca bu kürü uygulayın. Eğer vücudunuzda herhangi bir sorun yaratmazsa, son olarak dördüncü gün de uygulamayı yapın.

 

Limon ve tuz ile hazırlanan bu kür, uyguladığınız bölgedeki kıl köklerinin dibine kadar nüfuz eder ve köklerin tahrip olmasına neden olur. Bu sayede de tahrip olan kökler daha az tüy çıkarmaya başlar. Sürekli olarak uygulamaya devam ederseniz, bir süre sonra tüylerden tamamen kurtulabilmiş olursunuz. Bu kürü uygularken yanma hissi olacağını da belirtmek isteriz. Bazı kişiler bu yanma hissine dayanamamaktadır. Eğer dayanılmayacak kadar acı hissediyorsanız, derhal su ile bu bölgeyi yıkayın ve bir daha denemeyin. Acı hissi dayanılacak gibi ise denemeye devam edebilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 20 )Etiketler:
güzellik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?