Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKalıcı Makyaj Yaptıracaklar için Önemli Tavsiyeler


Kalıcı Makyaj Yaptıracaklar için Önemli Tavsiyeler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Kalıcı Makyaj Yaptıracaklar için Önemli Tavsiyeler

Kalıcı makyaj uygulaması, genellikle kaşlara, gözlere ve dudaklara uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj ile kaş kontürü, eyeliner ve kalıcı dudak kontürü uygulaması yapmaktadır. Kalıcı makyaj yaptırmaya karar verdiyseniz eğer, bazı hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kullanılan malzemeleri tek kullanımlık olmalıdır. Bunun bilgisini güzellik merkezinden teyit edebilirsiniz.
Kalıcı makyaj uygulaması, acısız ve medikal bir uygulamadır.
Özellikle de, yoğun iş temposunda çalışan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bunun nedeni de, kısıtlı vakitlerde makyaj yapmanın çok zor olmasıdır. Ayrıca, kozmetik ürünlerine karşı alerjisi olan kişiler tarafından da kullanılan iyi bir alternatiftir.


Kalıcı Makyaj Yaptıracaklara Tavsiyeler

Mutlaka hijyenik bir ortamda ve bu konuda uzmanlık belgelerine sahip kişilerce yapılmalıdır.
Kalıcı makyajı yaptırmadan önce, cilt renginizin alt tonlarında oluşan farkılıları sonuçlandıracak alerji testleri yaptırmalısınız.
Kalıcı makyajı yaptırdıktan sonra 15-20 dakika boyunca, makyaj yapılmış olan bölgeye buz uygulanmalıdır.
Soğuk buz uygulaması sayesinde, yüzünüzdeki şişlikler daha kısa sürede azalacaktır.
Aralıklı olarak dinlenerek, buz uygulamasını 5 saat boyunca devam ettirmelisiniz.
Buz koyma işlemini bitirdikten sonra, kalıcı makyaj yapılan bölgenin kesinlikle nemli tutulması gerekmektedir. Nemlendirici kremler uygulanabilir. Önerilen kremler olarak A,D,E vitaminlerini barındıran krem ya da merhemler tercih edebilirsiniz.
Kalıcı makyaj yapılan bölgede hafif kaşıntılar meydana gelebilir. Bu durumda da nemlendirici krem sürebilirsiniz.
Ortlama 1 hafta boyunca yüzünüze hiçbir makyaj ürünü sürmemelisiniz. Kozmetik ürünlerini sürerseniz, kalıcı makyaj uygulanan bölge enfeksiyon kapabilir.
Güneş ışığına çok fazla çıkmamalısınız. Güneş ışınları cildinize zarar verebilir. 1 hafta kadar süre, güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz.
Kalıcı makyajların en büyük düşmanı ise klorlu sudur. Havuz ve kaplıca gibi klorlu sulardan bir süre uzak durulmalıdır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?