Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKan Dolaşımını Hızlandıran Yiyecekler Nelerdir?


Kan Dolaşımını Hızlandıran Yiyecekler Nelerdir?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(17)


Kan Dolaşımını Hızlandıran Yiyecekler Nelerdir?

Kan dolaşımı, insan vücudundaki organlar, damar ve kalp sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır.

Sağlıklı bir vücut sistemi için kan dolaşımının yavaşlamaması gerekmektedir. Bu da doğru beslenme ile mümkündür.

Ispanak

Ispanakta bulunan klorofil, karaciğeri ve kanı temizliyor ve kirli kanın vücuttan atılmasını sağlıyor.

Toksin atıcı özelliği bulunan ıspanak, içerisindeki C vitamini ile kan dolaşımını hızlandıran besinlerin başında geliyor.Kuşkonmaz

İdrar söktürücü etkisi ile bilinen kuşkonmaz, aynı zamanda kan dolaşımı üzerinde de etkili bir besindir. Toksinlerin atılmasını ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan kuşkonmaz, lif, C vitamini ve potasyum bakımından da oldukça zengindir.

Kereviz sapı

K vitamini bakımından zengin bir besin olan kereviz sapı sağlıklı kan dolaşımı ve pıhtılaşması için en önemli besinlerden bir tanesidir. Kereviz sapında bulunan elektrolitler de kirli kanın vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Salatalık

Salatalık antiinflamatuar etkiye sahip olması ile kan akışının yavaşlamasını önler. Aynı zamanda C vitamini bakımından oldukça zengindir ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Lif ve su oranı ile de bağırsak sağlığını korur.


Kırmızı dolmalık biber

En iyi C vitamini kaynaklarından biri olan kırmızı dolmalık biber, vücudun C ihtiyaç duyduğu C vitamini karşılar. Antioksidan etkiye sahip olması ile su dengesini koruyarak kan akışının yavaşlamasını önler.

Ceviz

Kan dolaşımını destekleyen besinlerden bir diğeri de cevizdir. Cevizin içerisindeki omega 3 ve antioksidanlar kan akışını hızlandırır.

Yulaf

Yulaf, vücuttaki kolesterolü azaltmasının yanında antiinflamatuar etkisi vardır. Kan dolaşımını hızlandırmak için gerekli besinlerden biridir.
Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 17 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?