Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKan Şekerini Düşürmenin Doğal Yolları


Kan Şekerini Düşürmenin Doğal Yolları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Kan Şekerini Düşürmenin Doğal Yolları

Düzenli Olarak Spor Yapın
Spor yapmak vücut hücrelerindeki glükoz artışına sebep olan insülin değerine karşı hassaslık sağlamaktadır. Böylelikle düzenli hareket etmek ve spor yapmak, kan dolaşımında daha az glükoz miktarı bulunmasını sağlar.
Düzenli spor yapmak için vakit bulamıyorsanız yürüyüş, bisiklet veya yüzme gibi aktiviteler ile vücut sağlığınızı koruyabilirsiniz. Hareketli olduğunuz aktiviteler kan şekerinizi düşürmeye yardımcı olurken, kilo kontrolünü de sağlamaktadır.
Kilo Kontrolünüzü Sağlayın
Aşırı kilo problemleri bulunan bireylerde yüksek kan şekeri değerleri ve insülin yetersizliği gibi nedenler, diyabet hastalığına yol açabilmektedir. Bu nedenle fazla kilolar ve hızlı kilo artışları, sağlık açısından büyük bir tehlike oluşturmaktadır.
Kilo almamak ve kilonuzu korumak için sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturun, içerisinde protein, kalsiyum, mineral ve lif bulunan besinlere ağırlık verin. Şekerli ve hazır gıdalar, kilo alımını tetikleyerek sağlığı da tehlikeye atmaktadır. Eğer fazla kilolara sahipseniz, diyetisyene başvurun.

Lif Kaynaklı Besinler Tüketin 
Lif, bağırsakları düzenlemesi ve kandaki glükoz değerini dengede tutması ile kan şekerini düşürmeye yardımcı olmaktadır. Sebze, yulaf ezmesi, meyve ve baklagillerde bulunan lif kaynağı, günlük olarak vücuda alınmalıdır.
Tarçına Yer Verin
Kan şekerinizi düşüren baharatlar arasında tarçın yer almaktadır. İnce bağırsakta karbonhidrat emilimini yavaşlatan insülün, tarçın sayesinde dengelenmektedir. Ayrıca, bağırsak hareketlerini düzenleyen tarçını, meyve ve sütlü tatlılar ile birlikte tüketebilirsiniz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?