Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKaranfilin Çok Önemli Faydaları


Karanfilin Çok Önemli Faydaları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Karanfilin Çok Önemli Faydaları

Karanfilin sağlık açısından çok önemli faydaları bulunmaktadır. Karanfili hayatınızdan eksik etmeyerek sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Saç Sağlığı için : Karanfil ile saç köklerinizi besler ve dökülmesini engelleyebilirsiniz. Saç renginin koyulaşmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlarsınız.

Sivilceler için : Karanfil yağını sivilceleri gidermek için kullanabilirsiniz. El ve yüz bölümlerine kullanırken kremlerin içine katarak kullanmalısınız. Antibiyotik özelliği sayesinde sivilce oluşumunu engellemektedir.


Diş Ağrılarına : Karanfil, diş macunlarının içinde de kullanılan bir bitkidir. Diş ağrılarında da çok etkili olarak kullanılmaktadır. Ağrı ve acı veren diş ağrılarında karanfil kullanabilirsiniz. Karanfil bitkisi ya da karanfil yağını kullanabilirsiniz. Karanfil yağını bir pamuk yardımıyla ağrıyan dişe uygulayabilirsiniz.

Bulantı ve kusmalar : Karanfil yağını oral yolla tükettiğinizde bulantı ve kusmaları engellemektedir. Özellikle sabah kusmalarında çok etkili bir çözümdür.Öksürük ve ağız kokusu : Öksürüğün giderilmesi ve kötü ağız kokusuna karşı karanfil kullanabilirsiniz. Yemeklere ekleyerek tükettiğinizde yemeklerin keskin kokusunu azaltabilirsiniz. Ferah bir nefes kokusu vererek diş çürüklerinden oluşan kokulara engel olur. Günlük olarak 1 tane karanfili ağzınızda çiğneyebilirsiniz.

Sinüzite iyi gelir : Sinüzit problemi olanları için iyi bir şifa kaynağıdır. Özellikle kış aylarında büyük fayda sağlar. Karanfilin sinüzitleri temizleyen bir özelliği vardır. Karanfil tozunu burnunuzdan çekebilirsiniz ancak, buna dikkat etmeniz gerekir.

Şişkinliği giderir : Karanfil ile suyu karıştırıp çay şeklinde demleyerek tüketebilirsiniz. Bağırsaklarda oluşan şişkinliği giderir ve metabolizma sorunlarına iyi gelir.Soğuk algınlığı için etkilidir : Soğuk algınlığını önlemek ve gidermek için etkilidir. Karanfil yağını bal ile karıştırarak içebilirsiniz. Ilık su içine bir miktar karanfil yağı ve bal ile karıştırabilirsiniz. Günde 2-3 defa içerek öksürüğü azaltabilirsiniz.

Strese iyi gelir : Karanfil çayının strese karşı etkili olduğu da bilinmektedir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?