Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKarın Bölgesini Zayıflatmak için Tavsiyeler


Karın Bölgesini Zayıflatmak için Tavsiyeler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(42)


Karın Bölgesini Zayıflatmak için Tavsiyeler

Karın bölgesi zayıflatmak, diyet yapan kişilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Karın bölgesini zayıflatmak için öncelikler kararlı olmak gerekmektedir. Diyet uygulamalarını mutlaka egzersizler ile güçlendirmek en etkili çözümlerdendir.

Karın Bölgesinin Kilo Almaması için Öneriler

Karın bölgesi, en çok yağ biriktiren tehlikeli bölgelerdendir. Özellikle, abur cubur diye tabir ettiğimiz gıdalar, yüksek şekerli besinler ve hamurlu yiyecekler bu bölgenin en tehlikeli düşmanlarıdır. Bu besinlerden tükettiğinizde içerdikleri yağ ve kalori oranının büyük bir bölümü karın bölgesine gitmektedir. Abur cuburlar küçük paketlerinde büyük kaloriler taşımaktadır.


Gramaj olarak az görünen abur cubur ürünleri, kalori olarak ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Bu kaloriler başta vücutta hissedilmez ancak, bir süre sonra göbek bölgesinde yağ birikintisi oluşmasına neden olurlar. Çikolata, cips gibi ürünler en yüksek kalorileri barındırır. Bu besinleri mümkün olduğunca tüketmemeye çalışmalısınız. Az miktarda bile tükettiğinizde birkaç gün boyunca egzersiz yaparak, yağa dönüşmesini engellemeniz gerekmektedir.

 

Karın Bölgesini Eritmek için Egzersiz TavsiyeleriKarın bölgesini eritmek için yapacağınız diyetlere mutlaka egzersizler ile destek vermelisiniz. Egzersiz olmadan yapılan diyetler, kısa sürede etki göstermez.

Beslenmeye dikkat edilmeden yapılan egzersizler de, tek başına kesinlikle faydalı olmaz.

Karın bölgesini eriten egzersiz hareketlerinin başında mekik ve plank gelmektedir. Mekik hareketini çeşitli değişikliklerle güçlendirebilirsiniz. Plank hareketini de istikrarlı bir şekilde her gün uygulamalısınız.

Mekik ve plank hareketleri için bir program oluşturduğunuzda bir süre sonra karın bölgesindeki etkilerini mutlaka görürsünüz.

Karın bölgesi eritmek için yapacağınız egzersizleri mutlaka beslenmeye dikkat ederek uygulamasınız.Her gün egzersiz yapsanız bile pizza, çikolata, hamur yiyeceği gibi besinleri tükettiğinizde, karın kaslarınızın üzerinde bir katman yağ oluşacaktır. Bu yüzden beslenme ve egzersiz ayrılmaması gereken bir ikili diyebiliriz.

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 42 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?