Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKilo Aldıran 5 Sabah Alışkanlığı


Kilo Aldıran 5 Sabah Alışkanlığı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Kilo Aldıran 5 Sabah Alışkanlığı

Kilo vermek isteyen her birey, yeme içme düzenini ve miktarını değiştirmektedir. Alınan kalori miktarı azaltılmakta ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmaktadır. Ancak kilo verme sürecinde yalnızca yediğimiz yemeklerin miktarını ve türünü değiştirmek yetmiyor. Kilo vermek için yapılması gereken ilk aşama, rutin ve günlük hayattaki alışkanlıklarımızı gözden geçirmektir.

Sabah tüketilen besin ve içecek türleri, uyku düzeni alışkanlıklar ile bağlantılıdır. Sabah alışkanlıklarımız, gün içerisinde aldığımız kalori miktarı ve tükettiğimiz besinler üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Kilo Almaya Sebep Olan 5 Sabah Alışkanlığı;

1- Fazla veya Az Uyumak

Uyku düzensizliği, gerektiğinden az veya fazla uyumak, kilo problemlerini beraberinde getirmektedir. Sağlıklı bir beslenme düzeni ve kontrolü için günde 8 saat uyku yeterli olmaktadır.2- Gün Işığı Almamak

Sabahları uyandıktan sonra sağlıklı bir beyin ve vücut sistemi için gün ışığına ihtiyaç duymaktayız. Gün ışığı ve temiz hava, metabolizma ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu bir etki yaratmaktadır.

3- Düzensiz Kahvaltı

Her sabah düzenli bir kahvaltı öğünü, gün içerisinde tüketilen besinler, alınan kaloriler ve sindirim sistemi üzerinde etkili olmaktadır. Kahvaltıda fazla yağlı ve kalorili besinlerden uzak durarak taze ve sağlıklı besinler tüketilmelidir.


4- Tartılmamak

Güne başlamadan önce aç karnına kilo ölçümü yapmak, daha bilinçli bir beslenme düzeni ve biçimi oluşturmaktadır. Kilo kontrolünün sağlanması, kilonun doğru bilinmesi ile doğru orantılı olmaktadır.

5- Yeterli Sıvı Almamak

Günün ilk öğününü hazırlamadan önce bir veya iki bardak su içmek metabolizma üzerinde hızlandırıcı bir etki yaratırken böbrek sağlığı için de olumlu etki yaratmaktadır. Sabah aç karnına içilen limonlu ılık su, kilo vermede etkilidir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?