Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKilo Verdiren, Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar


Kilo Verdiren, Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Kilo Verdiren, Yağ Yakıcı Bitkisel Çaylar

Fazla kilolar, bir çok kişi tarafından en çok şikayet edilen konular arasında yer alıyor. Siz de fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz, sizlere özel tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz. Fazla kilolardan kurtulmak için, yağ yakıcı etkisi bulunan bitkisel çayları tüketebilirsiniz.

Yağ Yakan Bitkisel Çaylar

Yeşil Çay

Yeşil çay ile vücut ısınızı arttırarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Özellikle de bölgesel kilolarda büyük derecede etkilidir. Yeşil çay ile zayıflamak için bir bardak kaynamış su içine bir kaç yaprak kuru yeşil çay ekleyerek 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra yaprakları çıkarıp bekletmeden için. Günde 2 bardaktan fazla tüketmeyin.

Kiraz Sapı Çayı

Ödem söktürücü etkisi ile bilinen kiraz sapı sayesinde, bölgesel yerlerde biriken yağların eritilmesini de sağlayabilirsiniz. Kiraz sapı çayı ile zayıflamak için bir bardak kaynatılmış su içine 5-6 tane kurutulmuş kiraz sapını ekleyin ve 15 dakika kadar demlenmesi için bekletin. Arından da kiraz saplarını çıkarıp için.
Zencefil Çayı

Vücut ısısını arttırıp yağ yakılmasını sağlamaktadır. Tokluk hissi vermesiyle de büyük bir tercih sebebidir. Zencefil çayı ile zayıflamak için 1 tatlı kaşığı kadar toz zencefili 1 su bardağı kaynatılmış suya ekleyip 10 dakika kadar demlendirin ve sıcak halde hızlıca tüketin. İçine limon ekleyebilirsiniz.

Mate Çayı

Güçlü bir yağ yakıcı olarak karşımıza çıkan mate çayı, kan dolaşımını da hızlandırıp bölgesel yağların erimesini sağlıyor. Yağlı yiyecekler tükettikten sonra mate çayı içmenizi öneriyoruz. 1 bardak sıcak su için 1 tatlı kaşığı kadar mate bitkisini ekleyip 10-15 dk demlendirin ve sıcak halde tüketin.Limon Otu Çayı

Limon otu da en iyi yağ yakan bitkilerdendir. 1 tatlı kaşığı kadar limon otunu 1 bardak su ile kaynatın. Ocağın altını kapatıp 5-10 demlenmeye bırakıp ve nane ekleyerek tüketin.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?