Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKilo Vermek için En Etkili 3 İçecek


Kilo Vermek için En Etkili 3 İçecek

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Kilo Vermek için En Etkili 3 İçecek

Kilo vermek için sıvı alımının büyük etkisi vardır. Bu sıvıların bazıları ise yağ yakmak için büyük katkı sağlamaktadır. Kilo vermeyi ve formda kalmayı hedef haline getirdiyseniz, hayatınızdan çıkarmamanız gereken 3 içecek vardır. Bu 3 içecek hakkında önemli bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Kilo Vermek için Faydası Olan 3 İçecek

  • Kahve

Bir çok kişi tarafından diyetisyenlere yönlendirilen sorular arasında hep kahve yer almaktadır. Kahve kilo mu aldırır, kahve zayıflatır mı, kahve ile zayıflanır mı, kahve nasıl zayıflatır? gibi bir çok soru mevcut. Bunların ana cevabı olarak şunu belirtmek isteriz; kahve yeterli miktarda ve dikkat edilen şekilde tüketildiğinde kilo aldırmaz, aksine kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı olur. Kahve ile zayıflayabilmek için günlük maksimum 2-3 fincan sade kahve içmelisiniz. kahve içinde kesinlikle şeker, süt tozu, krema vs. olmamalı. Sadece su ve bir miktar kahve ile hazırlanmalıdır. Bu şekilde kilo vermeye yardımcı hale getirilmiş bir içecek olarak tüketebilirsiniz.


  • Yeşil Çay

Zayıflamak için en büyük katkısı olan içeceklerden birisidir; yeşil çay. Kalorisi olmayan yeşil çay ile vücudunuzdaki fazla yağları kolayca eritebilirsiniz. Erittiğiniz yağların ter ve idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlamaktadır. Yeşil çayı tüketirken abartmamaya dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde en fazla 2-3 fincan içmelisiniz. Fazla yeşilçay zehirlenmeye yol açabilir. Yeşil çayı tüketirken kesinlikle şeker kullanmamalısınız. Yeşil çay, sade olarak tüketildiğinde faydalı olmaktadır.

  • Su

İçme suyu hayatımızı devam ettirmemiz için temel bir ihtiyaçtır. Gün içerisinde bolca su tüketmeliyiz. Özellikle her gün en az 2-3 litre kadar su tüketmeye çalışmalısınız. Bir çok kişi fazla su tükettiğini söyler ama gerçek böyle değildir. Herkes günlük birkaç bardak su içerek günü sonlandırmaktadır. Oysaki su şişesini yanımızdan ayırmamalıyız. Ne kadar su tükettiğinizi takip etmek için; 500ml’lik pet şişe içine su doldurup sürekli olarak onu bitirmeye hedeflenin ve gün sonuna kadar en az 5-6 şişe su tüketmeye çalışın. Böylelikle su tüketimini takip etmiş ve bolca su tüketmiş olacaksınız. Suyu da çok soğuk içmemeye çalışın.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?