Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKimyon ile Zayıflamak Mümkün mü?


Kimyon ile Zayıflamak Mümkün mü?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.7
(3)


Kimyon ile Zayıflamak Mümkün mü?

Kimyon kullanımını bir çok yemek ve soslarında gerçekleştiriyoruz. Bir çoğumuz zayıflatıcı özelliğini bilmeden kullanabiliyor olabilir. Ancak, kimyon çok etkili bir zayıflatıcı baharattır. Kimyon ile zayıflayabilmek için kullanılacak bir çok yöntem mevcut. Günlük olarak tüketebileceğiniz kimyon miktarı ve zayıflatacak yöntemleri makalemizde inceleyebilirsiniz.

Kimyon, zayıflamada etkisi büyük olan bir baharattır ve bir çok diyet listesinde yer alabilmektedir. Kimyon tüketerek metabolizmanızı hızlandırabilir, kalsiyum, demir, aromaterapi yağları gibi çeşitli maddeleri vücudunuza almış olur ve zayıflarken bir çok sağlıklı fayda sağlayabilirsiniz. Ayrıca, magnezyum, çinko, A,E,B vitaminleri gibi çeşitli mineralleri vücudunuza kazandırmış olursunuz.

Amerika’da bulunan Seattle Fred Hutchinson Araştırma Merkezi, baharatların zayıflamak için faydalarını araştırırken, kimyonun yoğurtlar birlikte tüketilmesinden dolayı metabolizmayı ciddi oranda hızlandırdığını tespit etmiştir.


Bununla birlikte, ülkemizde oldukça tanınan bir isim olan Dr. Ayça Kaya, kilo vermek isteyenler için tok kalmanın önemini vurgularken kimyonun faydasına da değindi. Diyet yaparken, ara öğünlerde haşlanmış nohut üzerine kimyon serpiştirerek tüketmenizi tavsiye ediyor ve bu şekilde tokluk hissinin uzadığına dikkat çekiyor.

Kimyon ile Zayıflamak için Kullanılacak Yöntemler

Kimyon ile zayıflamak için bir çok öneriyi dikkate alabilirsiniz. Biz de sizlere 2 farklı yöntemden söz etmek istedik. Hazırlanışı oldukça kolay olan bu yöntemler ile kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.Kimyonla Zayıflamak için 1.Yöntem

Her gün 1 su bardağı kadar yağsız veya az yağlı yoğurt içine 1 tatlı kaşığı kimyon ekleyip karıştırın ve bu şekilde afiyetle tüketin.

Kimyonla Zayıflamak için 2.Yöntem1 su bardağı kadar içme suyunu cezvede veya kettleda kaynatın. Kaynattığınız suyun için 1 tatlı kaşığı kadar toz kimyon ekleyin ve 5 dakika gibi bir süre demlenmeye bırakın. Kimyonlu çayınız demlendiğinde içebilirsiniz bu şekilde her gün kilo vermeye katkı sağlamış olursunuz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.7 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?