Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKış için Cilt Bakımı Tavsiyeleri


Kış için Cilt Bakımı Tavsiyeleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Kış için Cilt Bakımı Tavsiyeleri

Kış mevsiminin soğuk havasından cildiniz de etkilenmektedir. Cildinizde oluşacak çeşitli deformasyon ve problemleri engellemek için sizlere harika tavsiyelerimiz var. Bu tavsiyeleri uygulayarak, kış soğuklarından korunabilirsiniz.

Soğuk havanın etkisiyle vücudunuzdaki bazı bölümlerde çeşitli problemler oluşabilir. Soğuk havadan en çok etkilenen bölümler ise; yüz ve dudaklardır. Bununla birlikte vücudumuzda da çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Cildinizi ve dudaklarınızı kışın soğuklarından korumak için aşağıda yer verdiğimiz önerileri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.


Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımının en önemli unsuru; temiz bir cilde sahip olmak diyebiliriz. Yaz mevsiminde olduğu kadar, kış mevsiminde de cildinizi kirden uzak tutmalısınız. Ciltte oluşan kirlerin başlıcaları da makyajlardır. Makyajlarınızı temizlerken sağlıklı tonikler kullanmalısınız. Özellikle de kış mevsiminde alkollü toniklerden uzak durmalısınız.

1- Gül suyu ile cilt bakımı: Kış mevsimi için en iyi cilt bakımı gül suyu ile yapılmaktadır. Gül suyu, cildinizi nemlendirir. Kuruyan cildinizi doğal nemine döndürmek için gül suyunu kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler için dahi kışın nemlendirme yöntemleri uygulanmalıdır.

2- E vitamini ile cilt bakımı: E vitamini ile dudaklarınızda oluşan kuruluk ve çatlaklıklara engel olabilirsiniz.3- Dudak Nemlendiricisi: Dudak çatlaklıklarından korunmak için mutlaka nemlendirici dudak balmı kullanmalısınız. Dudaklarınıza peeling yaparak ölü deriden de arındırmanız gerekmektedir. Bal ve esmer şeker ile dudaklarınız için peeling yapabilirsiniz.

4- Kış Aylarında Ellerin Bakımı: Dudaklar kadar eller de en çok kuruyan ve çatlayan bölgelerdir. Geceleri yatmadan önce ellerinize gliserinli el kremi sürün ve üzerine eldiven geçirin. Bu şekilde sabaha kadar uyursanız, sabah yumuşacık ellerinizle karşılaşırsınız.5- Kışın Vücut Bakımı : Komple vücut bakımı da kış aylarında önemlidir. Kış soğuklarında sıcak duşta 15 dakikadan fazla kalmamalısınız. Her duş sonrası da nemlendirici krem sürmelisiniz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?