Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKışın Kuruyan Ciltler İçin Ev Yapımı Maskeler


Kışın Kuruyan Ciltler İçin Ev Yapımı Maskeler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Kışın Kuruyan Ciltler İçin Ev Yapımı Maskeler

Kışın soğuk ve rüzgarlı günlerinde yüzümüz, dudaklarımız ve ellerimizin kuruması kaçınılmaz oluyor. Bakım kremleri ve nemlendiricilere başvurarak bu kuruluğu ortadan kaldırmaya çalışsak da en doğru yöntem, evde hazırladığımız maskelerdir.
Hindistan cevizi yağı maskesi
Hindistan cevizi yağı, yoğun nemlendirici etkisi ile cilt kuruluğuna en iyi gelen yağ çeşitleri arasındadır. Nem kaybını önleyerek, çatlakları yok eder ve mat görünümü ortadan kaldırır. Aynı zamanda E vitamini içeriğine de sahiptir.
Nasıl uygulanır?
Küçük bir kasenin içerisine döktüğünüz hindistan cevizi yağını mikrodalgada birkaç dakika ısıtın. Duşa girmeden önce cildinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika bekletin. İstediğiniz zaman uygulayabileceğiniz bu yöntemi, vücudunuzun kuru olan her yerine sürebilirsiniz.

Bal maskesi
Bal, içeriğindeki antioksidan oranı ile doğal nemlendirici olarak görülür. Cildi besleyen vitamin ve minerallere sahip olan bal, yumuşak bir cilt yapısı oluşturur.
Nasıl uygulanır?
Banyoya girmeden hemen önce, bal ve zeytin yağını karıştırarak vücudunuza yedirin. Dairesel hareketler ile ovalayın ve ardından ılık su ile duş alın. Ayrıca bal ve gliserin karışımı, eller için tüm nemlendiricilerden daha etkilidir.
Zeytin yağı maskesi
Kuru cilt için en etkili ve besleyici bir diğer besin ise zeytin yağıdır. E vitamini açısından zengin olan zeytin yağı, kuru ciltlerin en iyi nemlendiricisidir.Nasıl uygulanır?

Günlük kullanım için küçük bir kase zeytin yağını biraz ısıtın. El, ayak ve hatta tüm vücudunuza yedirerek duşa girin. Haftada 2 veya 3 kez bu işlemi uygulayın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?