Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKoronavirüse karşı mutlaka tüketilmesi gerekiyor! Kilosu 8 TL’ye düştü! Talep patladı!


Koronavirüse karşı mutlaka tüketilmesi gerekiyor! Kilosu 8 TL’ye düştü! Talep patladı!

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Kilosu 8 TL’ye düştü! Talep patladı! Koronavirüse karşı mutlaka tüketilmesi gerekiyor!

Ölümcül koronavirüs salgınına karşın en etkili silahımız bağışıklık sistemimiz.

Bağışık sisteminin güçlendirilmesi için bir takım besinleri daha fazla tüketmemiz gerekiyor. Omega-3 bağışıklık sistemine çok olumlu katkı sağlıyor.Koronavirüs salgınına karşı bağışıklığımızı güçlü tutmamız gerekiyor.Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, koronavirüse karşın mutlaka her hafta balık tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Ölümcül koronavirüs salgınına karşın en etkili silahımız bağışıklık sistemimiz.

Bağışık sisteminin güçlendirilmesi için bir takım besinleri daha fazla tüketmemiz gerekiyor.

Balığın içerisinde bulunan Omega-3 bağışıklık sistemine olumlu katkı sağlıyor.Uzmanların yaptığı uyarılar sonrasında balığa talepler arttı, kilosu 8 TL’ye kadar düştü.

TALEP PATLADI

Uzmanların yaptığı açıklama sonrasında hamsinin kilosunun 8 TL’ye kadar düşmesini fırsat bilen vatandaşlar, balığa akın etti.

PALAMUTTAN SONRA HAMSİDenizlerde başlayan av sezonunun açılmasıyla birlikte ilk olarak palamudun sofraları süslemesinin ardından şimdi de hamside bolluk yaşanıyor.

Kilosunun 8 TL’ye kadar düştüğü Karadeniz hamsisi pek çok şehre gönderiliyor.

“2 KİLO ALAN 5-6 KİŞİ EVİNDE YİYOR”


Balık satıcısı olan Kurtça Aydın, en çok rağbetin hamsiye olduğunu belirterek, “En çok rağbet hamsiye var. Hamsi denilince Karadeniz hamsisi akla gelir. Daha önce palamuttu, şimdi de hamsi en çok satıyor.

Bunların dışında mezgit ve barbun balığında da yoğunluk var. İşlerimiz iyi durumda. Sabah saatlerinden beri doğuya paket yaptım. Mardin, Şırnak, Ankara, İstanbul her yere paket gönderdik.


Karadeniz’de hamsi şuan ucuz durumda. Kilosu 8 TL, iki kilosu 15 TL’dir. 2 kilo hamsi alan bir aile en azından 5-6 kişi evinde yiyebiliyor” dedi.

VATANDAŞ HASİ YİYOR, BİZ DE İYİ SATIYORUZ


Konuyla ilgili açıklama yapan Bülent Çakmak, satışların çok iyi gittiğini ifade ederek, “Vatandaş hamsi yiyor, biz de iyi satıyoruz. Vatandaşları şu anda hamsi alarak hasret gideriyor.

Vatandaşın ilacı hamsidir. Mezgit 10 TL, istavrit 15 TL, somon 20 TL, çupra ve levrek 35 TL’dir” dedi.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?