Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKulağa Uygulanan Soğanın Mucizevi Etkileri


Kulağa Uygulanan Soğanın Mucizevi Etkileri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Soğanın bir çok faydası bulunmaktadır. En büyük faydalarından birisi insan sağlığı üzerindeki etkileridir. Soğanı her ne kadar hoş olmasa ve gözümüzü yaşartsa da, soğanın mucizevi etkilerinden uzak kalmamamız gerekiyor.

Kulağa Konulan Soğanın Mucizevi Etkisi

Kulak Uğultusu, Çınlaması ve Ağrısına Son

Kulaklar, vücut için en kritik organlardır. Vücudun tüm dengesini sağlayan kulaklarımızın sağlığına da çok dikkat etmeliyiz. Kulak ağrısı sorunu ile boğuşuyorsanız, soğanın cücüğünü ikiye bölün ve kulağınıza tıpa gibi yerleştirin. Birkaç saat sonra tüm sorunlar ortadan kalkacak.

Öksürüğü Gideriyor

Öksürük sorununa en iyi gelen malzemelerden birisi de soğandır. Soğan suyu sayesinde öksürüğü tamamen uzaklaştırabilirsiniz. Tek dezavantajı; ağızda biraz koku yapıyor olmasıdır. Karanfil çiğneyerek ya da dişlerinizi fırçalayarak kokudan kurtulabilirsiniz.
Ateş Düşürüyor

Yüksek ateş sorunu ile mücadele edenler için harika bir ateş düşürücüdür. Ayak tabanlarınıza soğan dilimlerini yerleştirin ve çorabınızı giyin. Kısa süre sonra ateşiniz düşecek.

Nezleyi Gideriyor

1 tane soğanı çay ile birlikte kaynatarak demleyin ve için. Yanında da tuzlu soğan halkaları tüketin. Ardından da biraz uzanın ve istirahat edin. Kısa süre sonra iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Yaraları İyileştiriyor

Yaraların iyileşmesi için de soğan mucizesinden faydalanabilirsiniz. Yaralarınıza soğan uygulaması yaparak, hızlı bir şekilde iyileşmelerini sağlayabilirsiniz.

Enfeksiyona Karşı Soğan

Enfeksiyonu geçirmek için de soğanı kullanabilirsiniz. 1 dilim ekmek üzerine kaynamış süt dökün. Ardından da 1 adet soğanı rendeleyip ekmekle birlikte enfeksiyon kapmış yaraya bastırın. 2 saat bekletin.

Güneş Yanıklarına İyi GeliyorGüneş yanıklarının geçirilmesi için de soğanı kullanabilirsiniz. Güneş yanıklarının geçirilmesi için; yanıkların üzerine soğan halkaları yerleştirin ve soğanın suyunu iyice çektiğinden emin olun. Ardından da yumurta akı sürerek kısa sürede güneş yanıklarından kurtulun.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?