Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKuru Baklagiller ile Zayıflamak için Bilmeniz Gerekenler


Kuru Baklagiller ile Zayıflamak için Bilmeniz Gerekenler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Kuru Baklagiller ile Zayıflamak için Bilmeniz Gerekenler

Yüksek oranda lif içerdikleri için kuru baklagiller, sağlıklı bir zayıflama imkanı sağlamaktadır. Vücudun direncini kazanması ve fazla yağların vücuttan atılması için metabolizmanın hızlı olması gerekmektedir. Metabolizmayı hızlandırmak için ise; sağlıklı beslenmek oldukça önemlidir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan en önemli gıdalar kuru baklagillerdir. Ancak, kuru baklagilleri yanlış tüketirseniz, kilo vermek yerine kilo almış olursunuz.


Kuru Baklagilleri Tüketirken Bunlar Dikkat Edin!

  • Kuru baklagil ile salçalı ve yağlı yemeklerin yapmayın bu şekilde kilo almanıza neden olursunuz.
  • Her gün herhangi bir öğününüzde 4 yemek kaşığı haşlanmış baklagili salatanın içinde tüketin.
  • Baklagili bir öğünde tüketirseniz, aynı gün ikinciye tekrar tüketmeyin.
  • Baklagilleri C vitamini kaynağı olan limon ve yeşil bitkiler ile birlikte tüketin.
  • Acıktığınızda ara öğünler için haşlanmış olarak yağsız ve tuzsuz baklagil yiyebilirsiniz. (4 yemek kaşığını geçirmeyin.)
  • Ara öğün olarak tüketirseniz yanında bir bardak ayran içebilirsiniz. Bu şekilde daha tok kalırsınız.
  • Metabolizma hızını arttırmak için haşlanmış yumurta ile birlikte tüketebilirsiniz. Böylece vücuttaki yağları da eritirsiniz.
  • Haftada 1-2 gün yalnızca akşam yemeklerinde haşlanmış olarak 4 yemek kaşığı baklagil içine yoğurt, çiğ semiz otu, 2 adet ceviz ve kırmızı biber karıştırarak tüketebilirsiniz. Bu şekilde damar koruyuculuğunu arttırırsınız. Aynı zamanda da metabolizmanızı hızlandırır ve tokluk hissi kazanırsınız.

Türk kültüründe sebze yemekleri içine genellikle bulgur ya da beyaz pirinç eklenmektedir. Bulgur ya da beyaz pirinç yerine haşlanmış olarak kuru baklagiller ekleyebilirsiniz. Bu şekilde sebzelerin daha yüksek protein değeri kazanmasını sağlarsınız. Bununla birlikte de az porsiyonlarda bile tokluk hissini kolayca yaşarsınız. Zayıflamanıza büyük katkıda bulunur. Kuru baklagillerin her çeşidini hayatımızdan eksik etmememiz gerekiyor. Kuru baklagilleri az miktarda ve haşlanmış olarak tüketerek kilo vermeyi sağlayabilirsiniz. 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?