Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiKusursuz Bir Ten İçin 5 Doğal Yüz Maskesi


Kusursuz Bir Ten İçin 5 Doğal Yüz Maskesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(15)


Kusursuz Bir Ten İçin 5 Doğal Yüz Maskesi

Cilt bakımı, her kadın için büyük öneme sahiptir. Her kadın cildinin güzel ve doğal görünmesini ister ve bu nedenle çeşitli bakım türlerine başvurur. Ancak ciltteki leke ve sivilcelerden kurtularak taze ve pürüzsüz olması için en doğru bakım, doğal olanları tercih etmektir. Doğal ve tazelenmiş cilde sahip olmak için evde bulunan veya aktarlardan alınan malzemeleri kullanarak maskeler hazırlamak mümkündür.

Cildi Kusursuzlaştıran Doğal Maskeler


1- Lekeler İçin Elma Sirkesi

2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı suyu karıştırarak, pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Sirkenin içerisinde bulunan vitamin ve mineral değerleri cilde işleyerek kusurları kaldırmakta ve derin temizlik yapmaktadır.

2- İpeksi Yumuşaklık Veren Bal

1 tatlı kaşığı organik balı yüzünüze sürün ve 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bal, doğal şeker ve vitaminli yapısı ile cildin nem dengesini sağlayarak kurumasını önler.3- İyileştirici Güce Sahip Sinir Otu

Aktardan aldığınız bir tutam sinir otunu döverek suyunu çıkartın. Pamuk ile yüzünüze sürerek yarım saat kadar bekleyin ve yıkayın. Sinir otu, ciltteki akne ve sivilceleri yok ederek pürüzsüzleştirir.

4- Sivilceleri Yok Eden Sabun Otu

Aktardan sabun otu kökü olarak kaynatın ve soğuyan suyu lekeli bölgelere sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Sabun otu kökünde bulunan değerler, sivilce ve akne oluşumlarını durdurmaktadır.

5- Tazeleyici Etkisi Bulunan Ceviz Yaprakları


1 tutam ceviz yaprağını 1 bardak suda kaynatın ve suyunu pamuk ile cildinize sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 15 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?