Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiLahmacun Yemek Kilo Aldırmaz mı?


Lahmacun Yemek Kilo Aldırmaz mı?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Lahmacun Yemek Kilo Aldırmaz mı?

“Lahmacun kilo aldırır mı?” soruları, Canan Karatay’ın lahmacun yerken çekilen fotoğrafı ile başladı. Zayıflamak için kesinlikle ekmek tüketilmemesini savunan Canan Karatay’ın, lahmacun konusunda yaptığı açıklamaları sizlerle paylaşmak istedik.

Tadı lezzetli olan her yiyecek maalesef ki kilo aldırmaktadır. Bunların en başında hamurlu yiyecekler gelmektedir. Hamurlu yiyecekler, kültürümüzün tartışılmaz en lezzetli gıdalarıdır. Hamurlu yiyecekler ile aldığımız keyif bizlere kilo ve yağ olarak geri dönmektedir. Hal böyle olunca, kilo aldırmayan hamur yiyecekleri hakkında araştırmalar yapmaya başladık.

Lahmacun Gerçekten Kilo Aldırmıyor mu?

Ünlü diyetisyen Canan Karatay, yıllardır ekmek ve hamur yenmemesi gerektiğini dile getirmektedir. Diyet listelerinin hiçbirinde ekmek ve unlu mamüller tüketmemizi önermez. Durum böyle olunca, Canan Karatay’ın tavsiyeleri ile zayıflamak isteyenler, ekmeği ve unlu mamülleri hayatlarından tamamen çıkardı. Lakin, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir fotoğrafta Canan Karatay’ın lahmacun yediğini gördük. Bunun üzerine bir kesim tepki göstererek Canan Karatay’dan açıklama bekledi. Ünlü diyetisyen Canan Karatay’da bu görüntü üzerine gerekli açıklamaları detayları ile basına verdi.

Lahmacun, ince ve mayasız olduğundan dolayı az miktar yemekte hiçbir sakınca olmadığını dile getiren Canan Karatay, lahmacun severlerin içine su serpti diyebiliriz. Bu açıklaması ile birlikte, etinin protein desteği, üzerindeki sebzelerin ve limonun vitamin etkisi ile birlikte oldukça sağlıklı bir kebap türü olduğunda ekledi.
Lahmacun Yiyerek Kilo Almamanız için Dikkat Etmeniz Gerekenler

Canan Karatay’ın açıklamalarından sonra, lahmacun severlerin oldukça mutlu olduğunu söylemek mümkün. Ancak özellikle üstünü basmamız gereken nokta, az miktarda lahmacun yemektir. Lahmacun miktarını abarttığımızda vücudumuz gerçekten kilo alacaktır. Bununla birlikte, lahmacun yerken yanında kola vb. şekerli içecekleri de tüketirsek daha hızlı kilo almamıza neden oluruz. Kilo almak istemiyorsanız, lahmacunu az miktarda, bol yeşillikli ve yanında ayran ile tüketmeniz gerekmektedir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?