Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMate ve Yeşil Çaylı Zayıflatan Tarifi


Mate ve Yeşil Çaylı Zayıflatan Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Mate ve Yeşil Çaylı Zayıflatan Tarifi

Vücudumuzda ortaya çıkan zararlı bileşenlerin atılması sürecine detoks denir. Detoks sayesinde vücutta biriken tüm toksinlerin dışarıya atılması sağlanarak metabolizmanın çok daha iyi çalışmasına yardımcı olunur. Böylece fazla yağdan ve sağlığımızı olumsuz yönden etkileyen bileşenlerden tamamen arınmış durumda oluruz.
Ağırlıklı olarak kış aylarında alınan gereksiz kilolardan kurtulmak isteyen bayanlar, aşağıda vereceğim tarifi uygulayarak fazlalık kilolardan kurtulabilir. Gerekli olan malzemeleri temin ederek sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Tarifte mate çayı ve yeşil çay üzerine odaklanılmış durumdadır. Yeşil çayın ne kadar yoğun bir antioksidan ve yağ yakıcı bir etkisi olduğunu biliyorsunuz. Mate çayı da aynı özelliklere sahip güçlü bir diyet çayıdır. Zayıflamanız için bu iki muhteşem çay birleştirilerek bir içecek haline getirilmiş. Bu iki çay ile birlikte diğer tüm malzemeleri de eklediğinizde çok güçlü bir detoks çayı oluşturacaksınız. Detoks çayı ile vücudunuzda birikmiş olan fazla ve sinir bozucu kilolardan kurtulabileceksiniz.

Malzemelerin tamamını bir aktardan ya da büyük marketlerden temin edebilirsiniz. Bu malzemelerle muhteşem bir zayıflama süreci geçireceksiniz.Gerekli Malzemeler
2 yemek kaşığı kadar yeşil çay
1 tatlı kaşığı mate çayı
3 adet karanfil
1 limonun suyu
1 adet yeşil elma
3 adet karabiber
1 litre su
1 adet kabuk tarçın
5 sap nane
5 sap maydanoz
1 adet dilimli salatalık

Nasıl Hazırlanır?Bir litre sıcak suyu kaynatın.
İçerisine elma ve salatalığı dilimleyerek kabuklarıyla birlikte suya atın.
Hemen arkasından bir çay kaşığı mate, karanfil, karabiber, bir limon suyu, iki yemek kaşığı yeşil çay ve ekstra bir kabuk tarçın ekleyin.
Elde edilen tüm malzemeleri karıştırarak tekrardan ocağın üzerine alın.
Yaklaşık olarak beş dakika boyunca suda kaynatıyoruz.
Kaynayan suyun altını kapatarak on dakika boyunca demlenmesini bekliyoruz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?