Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMaydanoz Limon Kürü ile Kilo Verme


Maydanoz Limon Kürü ile Kilo Verme

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(3)


Maydanoz Limon Kürü ile Kilo Verme

Beş günde 3 kilo zayıflayabileceğiniz maydanoz limon kürü ile vücudunuzdaki yağları eritebilir ve zararlı toksinleri dışarı atabilirsiniz. Oldukça sağlıklı bir içecek olarak tüketilebilen maydanoz limon kürü, içinde barındırdığı vitamin ve mineraller ile vücudu besleyici bir gıdadır. Kalori yakılmasını hızlandırır, metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar ve vücudu sağlıklı mineralleri ile besler. Sindirim sistemi yavaş olan kişilerin mutlaka tüketmesi gereken içeceklerden bir tanesidir.

Malzemeler:

– 1 demet maydanoz

– 1 limon

– 1 bardak su
Hazırlanışı:

Maydanoz limon kürünü hazırlamak için öncelikle maydanozları küçük parçalar halinde doğrayın. Eğer daha sıvı bir hal istiyorsanız; rondo içinde doğrayarak daha ince parçalara ayırabilirsiniz. Maydanozların için 1 adet limonu iyice sıkın ve 1 bardak su ekleyip hazıra hale getirin. Maydanoz limon kürünü her gün aç karnına tüketmelisiniz. Maydanoz limon kürünü sürekli olarak tüketmeye başladığınızda 5 gün sonra bile vücudunuzdaki değişimleri kendi gözlerinizle görebileceksiniz. Maydanoz ve limon kürünü uygularken, yediklerinize de dikkat etmelisiniz. Aşırı yağlı, şekerli, tuzlu, asitli tüm gıdalardan uzak durmalısınız. Sağlıklı beslenme düzeni oluşturarak zayıflamanıza büyük destek sağlamış olursunuz. Hızlı ve kolay zayıflamak istiyorsanız, öncelikle beslenme düzeni oluşturup sonrasında da zayıflatan kürleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bu içecekte en önemli rol maydanozundur. Maydanoz, çok iyi bir antioksidandır ve çeşitli vitaminler yönünden de oldukça zengindir. Maydanoz, zayıflamaya yardımcı olabildiği gibi çok çeşitli sağlık sorunlarının da ilacı olarak tüketilebilir.

Maydanoz Yan Etkileri;  • Maydanoz tüketiminin en büyük yan etkisi, regl kan akışını arttırdığı için gebelik sırasında kesinlikle uzak durulmalıdır. 
  • Emziren anneler, maydanozu çok fazla miktarda kullanmamalıdır.
  • Böbrek hastalığı olanların maydanoz tüketmemesi gerekmektedir. Maydanoz, böbrek hastaları için zararlı olan kimyasalları içerir.
  • Kan sulandırmasından dolayı, kan pıhtılaşması sorunu olanların kullanmaması gerekiyor.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?