Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesiİkbal Gürpınar, korona virüsle boğuşurken yaşadığı bütün acıları takipçilerine açık açık anlatmıştı: “Altımızı tiksinmeden…”


İkbal Gürpınar, korona virüsle boğuşurken yaşadığı bütün acıları takipçilerine açık açık anlatmıştı: “Altımızı tiksinmeden…”

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
3.3
(7)


İkbal Gürpınar, korona virüsle boğuşurken yaşadığı acıları takipçileriyle paylaştı “Çektiğim acıları bilseniz dışarıya adım atmazdınız…”

İkbal Gürpınar, korona virüsle boğuşurken yaşadığı bütün acıları takipçilerine açık açık anlatmıştı: “Altımızı tiksinmeden…”

Koronavirüse yakalanan yoğun bakıma alınan ve uygulanan tedavilere olumlu yanıt vererek yoğun bakımdan çıkarılarak tedavisine normal odada devam eden İkbal Gürpınar yaşadığı süreci sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.Yaşadıklarını takipçileriyle paylaştı

Ünlü sunucu İkbal Güpınar koronavirüse yakalanmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Uygulanan tedvailere olumlu cevap veren İkbal Gürpınar yoğun bakımdan çıkarıldı. Normal odaya alınan Gürpınar’ın tedavileri ise sürüyor.


Ancak bu süre zarfında İkbal Gürpınar acı haberler almaya devam etti. İlk olarak koronavirüs sebebiyle babasını kaybeden Gürpınar, tedavi gördüğü sırada annesini de yine koronavirüs sebebiyle kaybetti.

Gürpınar tüm yaşadıklarını sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

“Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz”


Çektiğim acıları bilseniz, dışarıya adım atmazdınız” diyen Gürpınar, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı;

“Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbime kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli. Ve ne kadar da boş.

Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz. Nefes almak ne büyük bir nimet. 1 Bardak çay ve pilav.


Sağımdan soluma dönebilmek. Konuşmak yasak hala, ciğerlerimi yormamak için.

Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm ya. Ömrümün geri kalanını Doktor ve Hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim İnşaallah.

Yoğunbakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin. Sayın Bakanım Fahrettin Koca, size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Olağanüstü bir organizasyon bu. Canla başla çalışıyor herkes.


Allah Devletimizi daim kılsın. Sizden ricam yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz. İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını.


Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan -ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri… Hangi birini anlatayım? Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşaallah.

Lütfen mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske ve eldiven, mesafe! Çektiğim acıları bilseniz adım atmazdınız dışarıya.

İnanın öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz, dayanılacak gibi değil. Sizi seviyorum”


Tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu olan 51 yaşındaki İkbal Gürpınar şunları söyledi: “Şükürler olsun, an itibariyle taburcu oldum.

‘Taburcu’ kelimesi, savaşta yaralanıp, tedavisi biter bitmez taburuna dönecek hastalar için kullanılırmış. Rabbim hayırlarda, güzel işlerde yarışacağımız cepheler nasip etsin.

2869083_a110363db4a9a4207cfce923d9262b49_640x640


A’dan Z’ye üzerimde emeği olan tüm sağlık çalışanlarına, temizlik görevlilerine ve yemekhane personeline sonsuz teşekkürler. Ve elbette dünyanın dört bir yanından dua gönderen siz kıymetli gönül dostlarıma…”

İkbal Gürpınar, babası ve eniştesinin ardından annesini de koronavirüs sebebiyle kaybetmişti.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 3.3 ( Oylayan kişi: 7 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?