Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMetabolizma Hızlandıran Zencefilli Limonata


Metabolizma Hızlandıran Zencefilli Limonata

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Metabolizma Hızlandıran Zencefilli Limonata

Yaz aylarının en çok tercih edilen içeceği limonata ile zayıflamak aslında çok basit. Serinletici etkisinden dolayı tercih edilen ve tamamen doğal malzemelerle ortaya çıkarılan limonatayı zayıflatabilir hale getiriyoruz. Vücudumuzdaki yağlardan kurtulmak için yapmamız gereken ilk iş; metabolizmayı hızlandırmak. Metabolizması yavaş olan herhangi biri istediği kadar diyet yapsın iyi bir sonuç elde edemez. Vücuttaki fazla kiloları ve yağları uzaklaştırmak için kesinlikle metabolizma hızlandırmamız gerekiyor. Sindirim sistemimizi güçlendirerek, yediğimiz herşeyin kolayca yakılmasını ve vücuttan uzaklaşmasını sağlayabiliriz. Böylelikle yediklerimiz kilo aldırmaz ve daha önceden aldığımız kilolarda erimeye başlar.


Metabolizmanın Çalışmasını Hızlandıran Zencefilli Limonata

Limonatayı hazırlarken içine zencefil konulmasının amacı; zencefilin metabolizma hızlandırıcı ve bağışıklık sistemi güçlendirici etkisinin olmasıdır. Sindirim sistemini harekete geçiren bu karışım ile zayıflamayı hızlandırabileceksiniz. Günün herhangi bir saatinde rahatlıkla tüketebileceğiniz bu içecek sayesinde kolayca kilo verebilirsiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler ve yapılışı;

  • Üç adet limonu iyice sıkın ve elde edilen suyu kullanın.
  • Zencefili rendeleyin ve sıcak su içine koyup demlenmeye bırakın.
  • Zencefil çayı soğuduktan sonra, limon suyu ile iyice karıştırın.
  • Eğer tatlandırmak isterseniz, kesinlikle şeker kullanmayın biraz bal ekleyerek tatlandırabilirsiniz.

Bu tarifi uygulayarak ve beslenme alışkanlıklarınızı da gözden geçirerek çok kısa sürede kilo verebilirsiniz. Zencefilli limonata sayesinde vücudu toksinlerden arındırıp, metabolizmanın çalışmasını sağlayabilirsiniz. Metabolizmanız düzene koymak için dikkat etmeniz gereken bir diğer husus; beslenme alışkanlıklarınızdır. Metabolizma hızlandırmaya çalışırken, aşırı yağlı, şekerli, kalorili, asitli gıdalar tüketmeye devam ettiğiniz sürece zayıflama çabalarının hiçbir faydasını göremezsiniz. Öncelikle yediklerinize dikkat etmelisiniz sonrasında ise metabolizma hızlandıran, zayıflatan, yağ yakan kürler ile destek yapmalısınız. Bunlara dikkat ederseniz, kısa sürede zayıflayabilirsiniz. Ayrıca, zayıflamak için en büyük etkenlerden biri olarak egzersizleri önermekteyiz. Evde yapabileceğiniz çeşitli egzersizler ile zayıflamayı hızlandırabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?