Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMetabolizmanızı Hızlandırmanın Beş Farklı Yolu


Metabolizmanızı Hızlandırmanın Beş Farklı Yolu

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Metabolizmanızı Hızlandırmanın Beş Farklı Yolu

Eğer kilo vermek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit, sadece metabolizmanızı aktif tutarak gerekli kalori alım sürecini başlatmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz yöntemlerden yararlanarak nasıl metabolizmanızı hızlı tutabileceğinizden bahsedeceğiz.

Hiçbir Şekilde Öğün Atlamayın

Düzenli bir kalori alım sürecinde bulunmanız için belirli saatler arasında öğün tüketmeniz gerekiyor. Bu şekilde gün içerisinde alacağınız yüksek kalorili yemekleri güne bölerek metabolizmanızın daha sık çalışmasına sağlarken bir diğer yandan da kan şekerinizi kontrol altına rahatlıkla alabileceksiniz. Karbonhidrat olarak ise lif oranının yüksek olanları tercih etmelisiniz.


Komple Vücut Antrenmanları Gerçekleştirin

Oldukça yoğun egzersizlerle gerçekleştirdiğiniz vücut antrenmanlarında metabolizmanızı tamamen hızlandırabilirsiniz hatta yapılan araştırmalar sonucunda bu antrenmanlardan sonra EPOC etkisi ortaya çıkar böylece antrenmandan sonra vücudunuz yağ yakım modunda kalır. Spora gittiğiniz zaman dilimlerinde bölgeselden ziyade ağırlıklı olarak vücut antrenmanlarına yönelin.Yeşil Çay Tüketin

Sabahları kalktığınızda kahvaltının yanında yeşil çay tüketin. Oldukça yoğun bir antioksidan yapısına sahip olan yeşil çay içerdiği kafein sayesinde hem gün içerisinde işlerinizi odaklanmanıza hem de metabolizmanızın çok daha iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde antrenmanlara gitmeden önce yeşil elma ve bir adet yeşil çay yardımıyla metabolizmanızı hızlanmasına yardımcı olabilir, Antrenmanda enerji kaynağınızı sağlamış olursunuz.

Tiroid Fonksiyonunu Güçlendirin

Metabolizmanızda en büyük etkenlerden bir tanesi tiroid fonksiyonu oluyor. Diyet sürecinde daha fazla deniz ürünleri, fındık ve tohum dahil ederek tiroid fonksiyonunuzu daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Bunların dışında selenyum, E Vitamini, İyot, Çinko alarak daha iyi bir vücuda sahip olabilirsiniz.Yukarıda sizlere verdiğimiz yöntemleri doğru miktarda alınan kalori içerikli beslenme planında uyguladığınız zaman zayıflamanız çok daha kısa sürede gerçekleşecektir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?