Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMide Sağlığını Koruyan 3 Besin Türü


Mide Sağlığını Koruyan 3 Besin Türü

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(12)


Mide Sağlığını Koruyan 3 Besin Türü

Mide problemlerinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Bu nedenler; genetik, psikolojik, sinirsel veya beslenme alışkanlıkları olarak sıralanabilir.

Tüm bu etkenleri gözden geçirerek sağlıklı beslenmeli, düzenli uyumalı ve sinir stres gibi sorunlardan uzak durmalıyız. Sağlığımız için büyük önemi olan beslenmemizi, doğru besinlerden yana kullanarak mide problemlerini ortadan kaldırabiliriz.

Sağlığımız ve kilo kontrolümüz için yeme içme alışkanlıklarımızda küçük değişimler yapabilir ve sağlığımızı da koruyabiliriz.

Mide Sağlığı İçin Gerekli Olan Besin Türleri;

1- Lifli GıdalarKabızlık, hazımsızlık ve gaz problemleri, mideyi rahatsız eden başlıca etkenlerdir. Bu nedenle günlük beslenme içerisinde lif içeren gıdalar yer almalıdır.

Böylelikle sindirim sistemi sürekli ve düzenli olarak çalışacak, bu da midenin rahatlamasını sağlayacaktır. Tam tahıllı ekmekler, kuru meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, lif bakımından oldukça zengindir.

2- Az Yağlı Besinler

Yağlı, hazır ve işlenmiş gıdalar, yüksek kalori miktarlarının yanı sıra vücut için tehlike oluşturmaktadır. Mide problemlerini ortadan kaldırmak için dışarıdan aldığınız yağlı besinlerin miktarını azaltmalı veya tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun yerine sebze, meyve ve et çeşitlerini tüketebilirsiniz.

3- Yoğurt ve Kefir


Kefir ve yoğurt, probiyotik açıdan zengin içeriğe sahip besinlerdir. Mide hareketlerini, bağırsak sağlığını ve sindirim sistemini olumlu yönde etkilemektedir. Bu nedenle her gün bir kase kefir veya yoğurt tüketmeye özen gösterin.

Meyveler ile birlikte tükettiğinizde besin değerleri daha fazla artacaktır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 12 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?