Mutfakta Bulunan Detoks Kaynağı 10 Besin, Nasıl Yapılır? - Kadınca Tarifler

Mutfakta Bulunan Detoks Kaynağı 10 Besin

LoadingFavoriteTarif Defterime Ekle!

Mutfakta Bulunan Detoks Kaynağı 10 Besin

Mutfakta Bulunan Detoks Kaynağı 10 Besin

Mutfağınızda bulunan çeşitli besinler, vücut için gerekli olan detoks işlevini görmektedir…

1. Sarımsak

Sarımsak kalbin güçlenmesine ve hastalıklardan korunmasına yardımcı olurken, vücutta bulunan toksinlerin atılması için de yararlıdır. Salata ve soslar ile eşsiz uyum sağlamaktadır.

2. Brokoli

Brokoli, enzimleri güçlendirici ve kanser önleyici özelliklerinin yanı sıra, vücudu zararlı hücrelerden korumaktadır. Metabolizma ve sindirim üzerinde olumlu etkileri bulunan brokoli, haftada iki kez mutlaka tüketilmelidir.

3.Yeşil çay

Zengin bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, vücuttaki ödem ve şişkinliğin atılması için oldukça yararlıdır. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi sağlamaktadır. Her gün bir bardak tüketilmesi önerilmektedir.

4. Dere otu

Salatalarınıza ve çorbalar içerisinde hem tat hem de koku olarak vazgeçilmez olan dere otu, vücudun ödem atmasını sağlamaktadır. İdrar söktürücü etkisi bulunan dere otu, vitamin açısından da zengindir.5. Limon

Limon, C vitamini açısından oldukça zengindir ve birçok faydası bulunur. Özellikle de toksinlerden arındırma özelliği ile salata, çorba ve sebze yemeklerinin içerisine sıkılmalıdır.

6. Koyu Yeşil Besinler 

Koyu yeşil renkteki sebzeler, antioksidan özelliği yüksek olan faydalı yiyeceklerdir. Karaciğerin korunmasını sağlayarak vücudun temizlenmesine neden olmaktadır.

7. Susam

Susam, karaciğer hücrelerini, alkolün zararlarından ve çeşitli kimyasal maddelerden korumaktadır.

8. Lahana

Lahana, karaciğerin iki çeşit detoks enzimi üretmesi için oldukça yararlıdır. Böylelikle vücudun arınmasını sağlamaktadır.

9. Meyveler

C vitamini bakımından zengin olan meyveler, lif oranları ile de bağırsakların temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle her gün çeşitli meyveler tüketilmelidir.

10. Karnıyarık otu

Karnıyarık otu, tıpkı yulaf gibi lif açısından oldukça zengindir. Böylelikle hem metabolizma için sağlıklıdır hem de toksinlerin atılmasında yarar sağlamaktadır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?