Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiMutlaka Tüketilmesi Gereken 10 Baharat


Mutlaka Tüketilmesi Gereken 10 Baharat

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Mutlaka Tüketilmesi Gereken 10 Baharat

Zerdeçal: İdeal vücut kütlesinin korunmasını sağlayan zerdeçal, obezite ve sağlık problemleri üzerinde önemli etki yaratmaktadır. Kilo verme döneminde de sofralarda ve detoks tariflerinde kullanılması gereken baharatlar arasındadır.

Tane karabiber: Karabiber, eşsiz kokusu ve tadının yanında faydaları ile de sofraların olmazsa olmaz baharatları arasında yer almaktadır. Karabibere yoğun tadını veren pipeline maddesi, yağ yakıcı özelliği ile önemlidir.

Hardal tohumu: Hardal, sos olarak oldukça fazla sevilmektedir. Fakat şüphesiz ki baharatı daha yararlıdır ve kalorisi bulunmaz. Metabolizma üzerinde olumlu etki yaratmaktadır.

Sarımsak: Vitamin ve mineralleri ile eşsiz faydalara sahip olan sarımsak, metabolizma ve sindirim sistemi üzerinde de hızlandırıcı ve düzenleyici bir etki yaratmaktadır. Sarımsak tozu, baharat olarak kullanılabilmektedir.

Biberiye: Biberiyenin içerisinde bulunan karnosik asit, kan şekeri seviyesini düzenleyerek açlık hissinin oluşmasını geciktirmektedir.
Lavanta: İyi bir idrar söktürücü olan lavanta, diyet tariflerinde sıkça kullanılmaktadır. Gaz ve şişkinliği iyi gelmekte ve sindirimi düzenlemektedir.

Tarçın: Kan şekerini düzenleyen tarçın, iştah kesme özelliğine de sahiptir. Gün içerisinde meyve ve yoğurt ile birlikte tüketilen tarçın, daha az kalori alımını sağlamaktadır.

Pul biber: Pul biberin içerisinde bulunan kapsaikin maddesi, sindirim sistemi ve metabolizma üzerinde hızlandırıcı etki yaratmaktadır.

Zencefil: Pul biberin içerisinde bulunan kapsaikin maddesi, zencefilin içerisinde de yer almaktadır. Yapılan araştırmalar, zencefilin kilo verme sürecini hızlandırdığını göstermektedir.Kekik: Kekik, yağ yakan diğer bir baharattır ve faydaları ile sofralarda bulunması gerekir. Sindirimi kolaylaştırması ile et yemeklerinde kullanılmalıdır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Etiketler:
lavanta baharatı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?