Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi3 Günde 3 Kilo Verdiren Muz ve Süt Diyeti


3 Günde 3 Kilo Verdiren Muz ve Süt Diyeti

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(7)


3 Günde 3 Kilo Verdiren Muz ve Süt Diyeti

Muz diyeti, son zamanlarda en sık uygulanan diyetler arasında yer alıyor. Maksimum 3-4 yapılabilen muz diyeti ile çok kısa sürede zayıflama imkanına sahip olursunuz. Hem az malzemeli hem de pratik olmasından dolayı muz diyetini uygulamak çok kolaydır.

Süt ve muz, protein, vitamin ve çeşitli mineraller bakımından oldukça zengindir. Bu değerli besinleri muz ve süt sayesinde vücudunuza yağ girmeden elde etmiş olursunuz. Muz ve süt diyeti ile 3-4 gün boyunca vücudun ihtiyacı olan tüm yararlı besinleri yeterince almış olacaksınız. Enerji veren bu iki besin, aynı zamanda yorgunluk hissini de hafifletir. Muz ve süt diyeti ile zayıflamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İlk gün bu diyeti uygularken zorlanabilirsiniz. Eğer dirençli olursanız, sonucunda zayıflama ile karşılaşıp mutlu olabilirsiniz. Diyeti düzenli olarak uyguladığınızda birkaç gün içinde hızla kilo verdiğinizi görebilirsiniz. Bu diyeti uygularken, yanında tüketilecek besinlere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Az miktar bile olsa yüksek kalorili besinlerden kesinlikle uzak durmalısınız.


Muz ve Süt Diyeti ile 3 Günde 3 Kilo Verin

***Bu diyeti uygularken dikkat edilmesi gereken tek kural süresidir. Kesinlikle 4 günün üzerinde devam edilmemelidir.

Sabah:
Olgunlaşmamış muz ile birlikte süt (laktozsuz yağsız ya da soya sütü olabilir)

Ara:
1 adet muz ile birlikte yeşil çayÖğle:
1 adet muz ile birlikte 1 bardak süt

Akşam:
1 adet muz ile birlikte 1 bardak süt

Ara:
1 adet muz yanında da zencefil, zerdeçal ve tarçın karıştırılmış 1 bardak süt.

Muz ve süt diyetini uygulayan kadınlar için adet döngüsü sırasında bırakmalarını öneriyoruz. Bu diyet çeşitli vitaminleri barındırır ama demir, çinko, bakır gibi önemli besinlerden yoksun bir diyet listesidir. Bu yüzden adet döngüsü sırasında hormon dengenizi bozabilir ve bağışıklık sisteminizin düşmesine neden olabilir. Bu diyeti en fazla 4 gün uygulamalısınız. 4. gün sonunda olumlu sonuç almaya başlasanız bile diyeti bırakmalısınız. Birkaç gün dinlenerek tekrar başlayabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 7 )7 yorum

  1. Eğer potasyumu yüksek olan yada böbreklerinde sorun olan birisi kullanırsa günde 5 muz ciddi hastalanmalara sebep olur. Çok dikkatli olunması gereken bir diyet.

    • İki diyet bir arada yapılmaz ama yoğurdu kür olarak uyguluyorsanız sorun oluşturmaz.

    • Damak zevkinize hangisi daha uygunsa o şekilde yapabilirsiniz. Ekleme yapmamanızı öneririz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?