Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiParlak bir Yüz için Doğal Maske Tarifleri


Parlak bir Yüz için Doğal Maske Tarifleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
2.3
(3)


Parlak bir Yüz için Doğal Maske Tarifleri

Cilt yüzeyinde oluşan kırışıklıklar, mat görünümler özellikle de kadınlar için çok can sıkıcı bir durumdur. Bu mat görünümleri ortadan kaldıracak ve kırışıklığa engel olarak harika tariflerimiz var.

Canlı, pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için bu doğal maske tariflerini uygulamanızı öneriyoruz.

Salatalık Maskesi

Cildin parlak ve canlı olması için en önemli malzeme salatalıktır. Rendelediğiniz salataların üzerine bir yemek kaşığı kadar süt ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve bu şekilde 3 saat kadar bekleyin. Ardından da ılık su ile temizleyin.

Yoğurt Maskesi

Rengi kadar cildi de beyazlatıcı etkisi vardır. 1 yemek kaşığı doğal yoğurt içine birkaç damla limon suyu ekleyin. Daha sonra da iyice karıştırıp yüzünüze sürün. 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp, durulayın. Nemli bir cilde sahip olmak için haftada 2 kez uygulayın.
Maya Maskesi

Cildin parlak ve pürüzsüz görünmesi için mayanın önemi büyüktür. 1 tane yaş maya içine 3 tatlı kaşığı kadar süt ekleyin ve jöle kıvamında bir karışım elde edin. Daha sonrada bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekleyin. Yumuşak uçlu fırça yardımıcı ile temizleyin. Peeling etkisi de olan bu maskeyi haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Bir çok faydası bulunan bal, cilt içinde yararlı bir üründür. 1 tatlı kaşığı kadar doğal bal içine birkaç damla limon suyu ekleyin ve yüzünüze sürün. 15-20 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve nemlenlendirici sürüp cildi yumuşatın. Ferah ve pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak uygulayın.Dipnot: Düzenli olarak her gün yüzünüzü sirke ve gül suyu ile temizlerseniz, parlak ve canlı bir görünüme kavuşursunuz. 1 yemek kaşığı sirke içine birkaç damla kadar gül suyu ekleyip, pamukla cildinize sürün ve yarım saat sonra ılık su ile temizleyin.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 2.3 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?