Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiPirinç ile Yapılan Yüz Gençleştirici Japon Maskesi


Pirinç ile Yapılan Yüz Gençleştirici Japon Maskesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.8
(5)


Pirinç ile Yapılan Yüz Gençleştirici Japon Maskesi

Pirinç yüz yıllar boyunca kullanıma çıkan kozmetik aracı olarak kabul edilmekte ve son zamanlarda Japon kökenli bayanlar tarafından beğenilmektedir. Bu yazımızda sizlere vereceğimiz maske tarifi de; hücrelerin yenilenmesini uyaran, yaşlanmayı engelleyen ve cilt üzerinde kan akışını tamamen arttıran B Vitamini kompleks açısından zengin bir içeriğe sahiptir.. Özellikle parlayan yüz görünümü için ihtiyaç duyduğunuz her şey bu yüz maskesinde bulunuyor.

Japon kadınlarını güzellik ve gençlik sırlarını öğrenerek cildin erken yaşlanmasına önleyin. Tamamen kusursuz bir cilt formunu korumak ve erken yaşlanmayı önlemek adına, Japon kadınlarının pirinç kullanarak yaptıkları yüz maskesinden faydalanabilirsiniz.Pirinç, Süt ve Bal ile hazırlanan yüz maskesi, favorinizin haline gelecek. Kullanıldıktan hemen sonra cildinizin pürüzsüz, canlı, yumuşak ve parlak olduğunu görebileceksiniz.

Malzemeler:
2 – 3 Çorba kaşığı pirinç
1 Çorba kaşığı süt
1 Çorba kaşığı bal

Yukarıdaki malzemeleri temin ettikten hemen sonra pirinçleri bir kaba koyarak yumuşayana kadar pişirin. Pirinçlerin orta ateşte yavaş yavaş pişirilmesi gerekmektedir. Pirinçler piştiğinde sulu haliyle bir kenara alın ardından da soğuk suyla yıkayın. Daha sonra içerisine bir çorba kaşığı ılık süt ve bal ekleyin.Karışımı tamamen karıştırarak yüzünüze ve boyun bölgenize iyice sürün.  Bu maske sayesinde cildinizi oldukça fazla nemlenmiş olcak. Antioksidanları barındıran bu karışım, cilt tarafından emilmesiyle etkili olacaktır. Hazırladığınız karışımı dört gün boyunca buzdolabında rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Japon maskesi ile genç ve güzel bir cilde kavuşmak için düzenli olarak uygulamanız önerilmektedir. 1 gün ara ile uygulamaya devam ederseniz, bir süre sonra cildiniz nemli ve parlak bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Bu cilt maskesi sayesinde yaşlanmayı da durdurmuş olacaksınız.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.8 ( Oylayan kişi: 5 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?