Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiPişiğe İyi Gelen Doğal Tedavi Yöntemleri


Pişiğe İyi Gelen Doğal Tedavi Yöntemleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Pişiğe İyi Gelen Doğal Tedavi Yöntemleri

Genellikle bez kullanan bebeklerde ve bez kullanmak zorunda olan hasta ve yaşlılarda sıkça karşılaşılan bir problemdir. Kadınların regl dönemlerinde de ped kullanımından kaynaklı olarak görülebilmektedir. Sıcak havalarda daha fazla meydana gelen bir cilt sorunudur. Bez bağlanan bölgelerde, kasım ya da kalça bölümlerinde yoğun bir şekilde meydana gelir. Pişik, önlenebilir bir cilt hastalığıdır. Hassas cilde sahip bebek ya da yetişkinlerde daha sık görülebilmektedir. Hassas ciltler, idrar, regl kanaması gibi sıcak sıvı temasından dolayı kızarabilmektedir. Ciltte sık sık oluşan bu pişik problemini gidermek için bir çok doğal yöntem mevcut. Bu doğal yöntemler ile pişik sorunundan kurtulabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Bebeklerde de aşağıdaki yöntemler uygulanabilir ancak, yinede doktora danışmadan uygulamamanızı öneriyoruz. Eğer ileri derecede pişik sorununuz varsa da, doktora gitmeniz gerekmektedir.


Zeytin Yağı: Bebeklerde kullanılmak için çiğ zyetinyağı tercih edilmelidir. Pişik olan bölüme masaj yaparak uygulanabilir. Bu sayede pişiğin kısa süre içinde geçmesini sağlarsınız.

Lavanta Yağı: Bebeklerde meydana gelen pişik sorunu için bir damla olacak şekilde günde 2 defa sabah akşam masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilmektedir. Hassas cilde sahip olan bebek ve yetişkinler için, biraz su kullanılarak inceltilmesi önerilir.

Pudra: Hem yetişkinlerde hem de bebeklerde oldukça etkili bir yöntemdir. Pişiğin azalması ve ortadan kalkması için kullanılabilir. Özellikle de kasık bölümlerinde meydana gelen pişik sorunlarını giderme konusunda etkilidir.

Vazelin : Pişiği gideren bir diğer malzeme ise vazelindir. Nemlendirici özelliği sayesinde pişiğin hafifletilmesini sağlar.Yoğurt : Aşırı terleme sonucu oluşan pişiklerin giderilmesinde etkilidir. Rahatlama sağlayan özelliği vardır.Hindistan Cevizi Yağı : Pişik oluşan bölgeye günde 2 defa 4 gün boyunca sürerseniz, pişik sorununu ortadan kaldırırsınız.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?