Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiRahat Regl Dönemini İçin Beslenme Düzeni


Rahat Regl Dönemini İçin Beslenme Düzeni

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Rahat Regl Dönemini İçin Beslenme Düzeni

Kadınlar olarak her ay regl dönemini sancılı ve rahatsız bir biçimde geçiriyoruz. Karın, bel ve bacak ağrıları, iştah fazlalığı ve şiş bir vücut, rahatsız edici unsurlar arasında yer alıyor. İştahın açık olması ise vücuda fazla tuz ve şeker oranının alınmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda da şişkinlikler ve ödem meydana gelmektedir.

Rahat Bir Regl Dönemi İçin Beslenme Tavsiyeleri

1 Hafta Önce Tuz Miktarı Azaltılmalı

Fazla miktarda tuz tüketmek, vücutta ödeme ve su toplanmasına neden olmaktadır. Bu sebeple regl dönemi başlamadan bir hafta önce tuz miktarını azaltmalıyız. ve ödeme neden oluyor. Baharatlı ve hazır gıdalar, tuzlu zeytin ve peynir çeşitleri gibi ürünlerden uzak durmalıyız. Tuzdan uzak kalamıyorsak bunun yerine nane, kekik, nar ekşisi ve limon gibi ürünler arttırabiliriz.

Demir Eksikliğine DikkatRegl döneminde yaşanan kanamalar ile birlikte vücuttaki demir oranı azalmaktadır. Bu nedenle bol miktarda demir içeriğine sahip olan kırmızı et, balık, tavuk ve ıspanak tüketmeliyiz.


Magnezyum İle Tatlı Krizi Ortadan Kalıyor

Vücuttaki magnezyum oranının azalması, tatlı ihtiyacını arttırmaktadır. Bu nedenle magnezyum oranını arttıran yeşil yapraklı sebzeler, kepekli pirinç, badem, ceviz, üzüm ve patates tüketebiliriz. Tatlı krizlerini ise bir bardak sıcak çikolata veya sıcak süt ile bastırabiliriz.

Bol Miktarda Su

Vücudun ihtiyacı olan su oranını almak, vücutta oluşan şişkinlik ve ödemi atmak için gereklidir. Bu nedenle her gün iki veya iki buçuk litre su içmeliyiz.

Gaz Sorunu Yok Oluyor

Regl döneminde ortaya çıkan gaz ve kabızlık sorunları için kayısı, incir, tahıllı ekmek ve karnabahar gibi besinleri tüketmemiz gerekiyor.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?