Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSaç Boyası Nasıl Akıtılır?


Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saçlarınızı boyattıktan sonra istediğiniz renk tonunu yakalayamadıysanız, çok geçmeden bu boyayı akıtabilirsiniz. Saç boyasını akıtma yöntemlerini kullanarak saç renginizi değiştirebilirsiniz. Saç boyasını akıtmak çok sık rastlanılan bir durum olmasına rağmen, özellikle de koyu renklerden kurtulmak her zaman işe yaramayabiliyor. Saç boyasını evde akıtmak için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Saç boyasını akıtmak yerine saç renginizi başta bir ton boya ile değiştirmeyi de deneyebilirsiniz ancak, bu durum saçınız için çok yıpratıcı olacaktır.

Evde Saç Boyasını Akıtmak

Saç boyasını akıtmak için evde veya kuaförde uygulatabileceğiniz bir çok yöntem mevcut. Kuaför yöntemleri daha çok işe yarayabilir ancak, kısa aralıklarla saç işlem göreceği için yıpranacaktır. Eğer açık renk bir boyayı akıtacaksanız, işlemin ardından tekrar boyamanız gerekecektir. Eğer boyanın üzerinden fazla zaman geçmediyse, boyayı akıtma şansınız daha yüksek olacaktır. Zaman geçtikte boya saça daha iyi tutunur ve akıtmak zor hale gelir.


Saçınızı doğal yollarla akıtmak için öncelikle sıcak su ile yıkayarak işleme başlayabilirsiniz. Sık bir şekilde sıcak su ile saçı yıkamak, boyanın akmasını sağlamaktadır.

Kepeğe karşı etkili şampuanlarda saç boyalarını akıtma konusunda çok etkilidir. Kepeğe karşı etkili şampuan ile sıkça saçınızı yıkarsanız, saç derinizde hasara neden olabilirsiniz. Yıkamadan önce zeytinyağı ile saç diplerinize masaj yapmanızı ve 30 dakika kadar bekletmenizi öneriyoruz.Piyasada satılan ağartıcı saç ürünleriyle de saç boyanızı akıtabilirsiniz ancak, bu yöntem doğal renginizi de açacağı için pek tavsiye edilmemektedir.

Evde yapacağınız işlemler, kuafördeki kadar olmasa da saç tellerinizi yıpratabilmektedir. Saçların yıpranmasını engellemek ve en aza indirmek için doğal bakım yağları ile saç derinize ve saç tellerinize bakım yapmanızı öneriyoruz.Evde kullanılan doğal yöntemler ile bazen çok etkili sonuçlar alamayabilirsiniz. Bu durumda bir saç uzmanınıza danışabilirsiniz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?