Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSaç Kırıklarına Çözüm Yolları


Saç Kırıklarına Çözüm Yolları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Saç Kırıklarına Çözüm Yolları

Saç kırıkları hemen hemen her kadının sorun yaşadığı bir nokta olmaktadır. Sorun yaşanılan bu konu ile alakalı birçok çözüm yolu da var. Öncelikle bir kuaför yardımı ile kırıklarınızı aldırabilir veya saçlarınızı kestirebilirsiniz. Saç kırıklarını tamamen yok eden başka çözümler bulmak biraz zordur ancak, kırıkları önlemek ve saçınızı yumuşatmak için çözümler üretebilirsiniz. Bu çözümleri ile saçlarınızı koruyabileceğiniz birçok doğal yol var. Mesela saçlarınızı yıkadıktan sonra bir havlu ile kurutup saç kurutma makinası kullanmazsanız saçlarınızda hem yıpranma olmaz, aynı zamanda kırıklar da oluşmaz. Saç kırıklarının en büyük nedenlerden birisi saç kurutma makineleridir.


Saçlarınızı kurutma makinası ile kurutmamanın yanında birde saçlarınıza maşa ve benzeri uygulamalarda yapmamalısınız. Maşa uygulaması da saçları yakar ve saçlarınız hiç hoş gözükmez. Bu yollar ile sizlerde saçlarınızda oluşabilecek tüm kırıkları engelleyebilirsiniz. Saçlarınızda kırıklar olmasın istiyorsanız, saçlarınızı sıklık ile boyamayınız. Boya yaptırmak da saç kırıklarına yol açar. Saç boyamaları ilk süreçte ışıltı verir ancak, ilerleyen günlerde saçlarınızda kırıklar oluşmasına neden olur.

Boyanmamış doğal saçların ne kadar yumuşak ve ışıltılı durduğunu siz de biliyorsunuz. Saçlarınızı aşırı uzatmanın bir mantığı da yok. Kestirme vakti geldiğinde saçlarınızı en azından saç kırığı olan kısımlarından kestirirseniz kötü kısmından kurtulup yenisinin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bakımsız saçlarda ve çok taranan saçlarda da çok fazla kırık oluşur. Saçlarınızı kesinlikle kuru olarak taramamalısınız. Sadece duş aldığınızda ıslak haliyle taramanız gerekiyor.Saçlarınızı ne kadar çok tarar ve kimyasal ürünleri kullanırsanız o kadar çok yıpranır. Sağlıklı bakım yapılan her şey çok iyi sonuçlar ile noktalanır. Bu şekilde saçlarınızda yıpranmamış ve kırılmamış olur.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?