Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSaçın Çabuk Yağlanmasını Engellemek için Öneriler


Saçın Çabuk Yağlanmasını Engellemek için Öneriler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Saçın Çabuk Yağlanmasını Engellemek için Öneriler

Çabuk yağlanan saçlar, kadınların en can sıkıcı problemlerinden biri haline gelmektedir. Çabuk yağlanan saçtan kastımız; yıkandığı aynı gün hatta birkaç saat sonra bile yağlanmaya başlayan saçlardır. Bu problem ile yaşamaya çalışan kadınlar, bir çok farklı yöntemle saçlarının yağlanmalarına engel olmaya çalışmaktadırlar. Saçlarının yağlanmasına engel olmaya çalışırken yapılan hatalarla daha da çabuk yağlanmalarına neden olabilmektedirler. Saç yağlanmasına engel olabilmek için aşağıda yer verdiğimiz doğal önerileri uygulayabilirsiniz. Bu sayede, saç yağlanmasından kurtulmuş olursunuz.


Saçların çabuk yağlanmaması için öneriler

Sıcak sudan uzak durun

Özellikle kış aylarında sıcak su ile duş almak çok keyifli bir durum gibi düşünülmektedir. Ancak, hem vücudumuzun nemini yok ettiği hem de saç diplerinizi kuruttuğu ise pek bilinmemektedir. Sıcak su yerine ılık ve hatta saçlarınızı soğuk su ile yıkamanız gerekiyor. Böylece vücudunuzun fazla yağ üretmesini engellemiş olur, saç diplerinizdeki nemin ideal seviyede kalmasını sağlarsınız.

Her şampuanı kullanmayın

Saç tipinize uygun olmayan şampuanlardan uzak durun. Saç tipinizi iyi analiz edip, yağlandırmayan şampuanlar tercih edin. Özellikle de kremli şampuanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Kremli şampuanlar ve saç kremleri, saçlarınız çok kısa sürede yağlanmasına neden olmaktadır. Kuru saçlara sahip değilseniz, saç kremi kullanmanızı önermiyoruz.Saçlarınızla oynamayın

Gün boyunca ellerinizi sürekli saçlarınıza getirmeyin. El ile temas eden saçlar, çok kısa sürede yağlanmaktadır. Aynı zamanda, sık sık taramamaya da özen göstermelisiniz.

Saç bakım kremlerini uçlara uygulayın

Saç bakım kremlerini kullanacaksanız, yalnızca saç uçlarınıza uygulamaya çalışın. Bu bakım kremlerinin hiçbirini saç diplerinize temas ettirmemelisiniz.Sirkeli su bakımı

Haftada en az bir kez sirkeli su ile saçlarınızı durulayın ve fön makinesi kullanmadan doğal olarak kurumaya bırakın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?