Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSağlıklı ve Zayıf Kalmak İçin 10 Alışkanlık


Sağlıklı ve Zayıf Kalmak İçin 10 Alışkanlık

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(15)


Sağlıklı ve Zayıf Kalmak İçin 10 Alışkanlık

Vücut sağlığı için en önemli unsur şüphesiz ki alışkanlıklar olmaktadır…

1- Şeker Kullanımını Bırakın; Sağlıklı ve fit bir vücut için yapmanız gereken ilk önemli alışkanlık, çay ve kahve tüketiminde şeker kullanmayı bırakmaktır. Şeker içeren kola, hazır meyve suları ve şekerli maden suları da bırakılması gerekenler arasında yer almaktadır.

2- Bitkisel Gıdaları Tüketin; Hazır ve işlenmiş gıdalar yerine doğal besinleri tercih edin. Sebze, meyve ve yeşillikler, tüketeceğiniz sağlıklı gıdalar arasında yer almaktadır.

3- Balık Yemeye Özen Gösterin; Sağlıklı bir vücut ve beyin için balık tüketimini eksik etmeyin. Haftada iki veya üç kez balık tüketmeye özen gösterin.

4- Çok Fazla Et Tüketmekten Kaçının; Et ve tavuk en sağlıklı besinlerin başında gelmektedir. Ancak her besinin fazlası tehlike oluşturmaktadır. Sağlığınız için haftada en fazla iki veya üç kez et tüketin.5- Kalsiyumu Dengeleyin; Kalsiyum, vücut için en önemli değerlerden biridir. Ancak fazla alındığı zaman, kabızlık gibi sorunları ortaya çıkarmakta ve magnezyumu azaltmaktadır. Her gün düzenli olarak bir dilim peynir, bir bardak ayran ya da süt ve bir kase yoğurt tüketiminin dışına çıkmayın.

6- Oturarak ve Yavaş Yiyin; Besinleri ayakta tüketmek, sindirim sistemi ve kan şekeri için olumsuzdur. Bu nedenle öğünlerinizi oturarak ve yavaş yemeye özen gösterin.

7- Ara Öğünler Oluşturun; Sindirim sisteminin düzenli olarak çalışması ve kilo kontrolü sağlamak için ara öğünler büyük önem taşır. Ara öğünlerde bir adet meyve veya bir kaça adet kuru yemiş tüketin.

8- Bol Su Tüketin; Vücut, sindirim sistemi, cilt ve beyin sağlığı için sık sık su için. Her gün en az 2 litre su içmeyi aksatmayın.

9- Kahve İçin; Kahve, hem vücut hem de beyin sağlığı için oldukça önemlidir. Her gün 2 fincan şekersiz Türk kahvesi tüketin.

10- Kavrulmamış Fındık Yiyin; Fındık, kötü kolesterolü ortadan kaldırarak vücudu koruma altına almaktadır. Her gün birkaç adet fındık yemeyi tercih edin.
Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 15 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?