Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSararmış Dişler İçin Doğal Beyazlatma Çözümleri


Sararmış Dişler İçin Doğal Beyazlatma Çözümleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(14)


Sararmış Dişler İçin Doğal Beyazlatma Çözümleri

Dişlerin bakımlı, beyaz ve sağlıklı olması hem görüntü hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle zamanla sararan dişler, büyük bir rahatsızlık vermektedir.

Sigara, alkol, kafein veya biyolojik etkenlerden dolayı zaman içerisinde sararan dişleri beyazlatmak için klinik beyazlatma işlemi şart değildir. Evde doğal yöntem ve besinler ile diş beyazlığı sağlanabilmektedir.Diş Beyazlığı İçin Doğal Yöntemler

C vitamini içeren besinler

C vitamini içeriğine sahip olan meyveler, dişlerin beyazlaması için oldukça önemlidir. Portakal, limon, mandalina ve çilek gibi meyve çeşitlerini tüketmenin yanı sıra dişlerinize de uygulayabilirsiniz.

Meyvelerden bir miktar keserek macun kıvamına getirin. Ardından fırçanıza sürerek birkaç dakika kadar dişlerinizi yavaşça fırçalayın.Haftada iki kez uygulayacağınız bu işlem, dişlerinizi doğal olarak beyazlatacaktır.

Muz

Muz kabuğu, içerisinde bulunan vitamin ve besin değerleri ile diş beyazlatmada etkilidir. Olgunlaşmış bir muzdan bir parça kabuk kopartarak dişlerinize 2 dakika kadar sürün.

Böylelikle kabuk içerisinde bulunan manganez, magnezyum ve potasyum gibi vitaminler, diş plaklarına ulaşarak beyazlık sağlayacaktır.

Elma SirkesiElma sirkesi, karbonata benzer bir şekilde diş plaklarında çözücü kimyasal bir etki oluşturmaktadır. Fırçayı elma sirkesinin içerisine batırarak dişlerinizde gezdirin ve bu işlemi haftada bir kez uygulayın.

Çilek

Olgunlaşmış bir çileği güzelce ezerek dişlerinizi fırçalayın. Haftada bir kez uyguladığınız çilek bakımı, dişlerinizin doğal olarak beyaz kalmasını sağlayacaktır.


Ada çayı

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı ada çayı karışımını dişlerinize uygulayın ve durulayın.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 14 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?