Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSelülit Düşmanı Besinler


Selülit Düşmanı Besinler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Selülit Düşmanı Besinler

Acı Biber

Selülit oluşumunu engellemek için fazla abartmamak şartıyla kırmızı ve acı biber tüketebilirsiniz. Acı biber, vücudun ısı ve enerjisini arttırarak yağ dokularının yanmasını sağlamaktadır.

Balık Sağlığı

Metabolizmanın yavaş çalışması ve kan dolaşımında olan bozukluklar, selülit oluşumuna neden olmaktadır. Omega-3 yağlarında bulunan faydalı asitler kan dolaşımını güçlendirmektedir. Sağlıklı bir vücut ve cilt için haftada iki kez balık tüketilmelidir.

Tavuk Etiİnsülin dengesinde oluşan bozukluklar, selülit sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu dengeyi sağlamak için tavuk göğüsü etkili bir besindir. Tavuk etinin içerisinde bulunan protein miktarı şeker seviyesini dengeleyerek kasları onarmaktadır.


Brokoli Mucizesi

Brokoli içerisinde bulunan bileşenler ile selülit oluşumunu engellemektedir. İçerisindeki Alfa lipoik kollajen, liflerin sert olmasını önlemektedir. Bu da derinin altında olan yağ depolarının çukurlu olmasını ortadan kaldırmaktadır. Haftada bir kaç kez brokoli tüketilmelidir.

Yeşil Çay

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi sağlayan yeşil çay, vücuttaki yağ depolarını etkilediği için selülit oluşumunu engellemektedir. İçerisinde bulunan teobromin ve kafein oranı vücutta depolanan yağların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Domates

Domates, kan dolaşımını hızlandıran besinler arasında yer alarak E ve C vitaminleri ile de zengindir. Ayrıca güçlü bir antioksidandır. Sağlıklı bir cilt için sofralardan eksik edilmemelidir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?