Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSivilce İzlerini Yok Eden Özel Tonik Tarifi


Sivilce İzlerini Yok Eden Özel Tonik Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
1
(1)


Sivilce İzlerini Yok Eden Özel Tonik Tarifi

Sivilceler, ergenlik dönemimizden itibaren hayatımızın en sıkıcı anlarını yaşatan cilt sorunlarıdır. Bazılarının ergenlik döneminde az karşılaştığı ve sonradan tamamen yok olduğu bu durum, bazıları için ise ömür boyu devam etmektedir.

Ergenlik döneminde sivilcelere uygulanan hatalı temaslar ile çeşitli cilt lekeleri oluşmaktadır. Bu cilt lekelerinden kurtulmak için bir çok tıbbi yöntem uygulamaya çalışılır. Halbuki doğanın bizlere sunduğu avantajlardan faydalanırsak, cilt lekelerinden de kurtulmuş oluruz. Sivilcelerin bıraktığı izleri yok eden mucizevi nitelikte bir tarifi paylaşmak istedik. Elma sirkesi, vücut sağlığı ve güzelliği için bir faydası bulunan bir üründür. Elma sirkesini kullanarak hem vücut sağlığını geri kazanır hem de güzelliğimizi ortaya koyabiliriz. Çeşitli faydaları bulunan elma sirkesi, sivilce izlerini yok etmek için de oldukça etkilidir.


Sivilce İzlerini Tamamen Yok Eden Elma Sirkesi Toniği

Cilt lekelerinden kurtulmak için çeşitli maskeler uygulayabiliriz. Maskelerin yanı sıra tonikler de cildin canlanması, nefes alması ve dinlendirilmesi için etkilidir. Doğal malzemelerle hazırlanan elma sirkesi toniği, sivilcelerin bıraktığı lekelerin giderilmesinde büyük rol oynamaktadır. Yeşil çay ve elma sirkesinin karışımı ile çok güçlü bir cilt temizleyici ortaya çıkmaktadır. Yeşil çayın antioksidan özelliğinden faydalanarak yeni sivilce oluşumunu da engellemiş olursunuz.

Malzemeler:

1 bardak demlenmiş ve soğutulmuş doğal yeşil çay
Dörtte bir bardak doğal elma sirkesiAktarlardan doğal ve işlenmemiş olarak aldığınız elma sirkesi ile yeşil çayı karıştırın ve buzdolabında soğutun. Soğuttuğunuz bu doğal tonik karışımını günde 2-3 defa pamuk ile sivilce lekelerinin olduğu yüz bölgesine uygulayın. Bu toniği daha pratik kullanmak için sprey şişesine koyup yüzünüze püskürtebilirsiniz. Ferahlatıcı etkisi ile sivilce lekelerinden kurtararak, cildin nefes almasını ve rahatlamasını sağlamaktadır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 1 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?