Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSivilce ve Lekelerinden Kurtulmak için Elma Sirkesi Kürü


Sivilce ve Lekelerinden Kurtulmak için Elma Sirkesi Kürü

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Sivilce ve Lekelerinden Kurtulmak için Elma Sirkesi Kürü

Cildimiz sivilce oluşumuna oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Cildin asidik özellikte olması bu konuda etkilidir. Ayrıca, yağlı ciltlerin de sivilceye daha yatkın olduğu kanıtlanmış bir durumdur. Cildin fazlasıyla sebum salgılamasından dolayı sivilce oluşumu meydana gelir. Bir çok farklı nedenleri olan sivilce oluşumu, hemen hemen her cilt tipinin ortak sorunudur. Elma sirkesi ile sivilce oluşumunu engelleyebilir ve sivilceden dolayı ciltte oluşan lekelerin de tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Elma sirkesi antibakteriyel özelliklidir. Elma sirkesinin antibakteriyel olması, sivilcelerin tekrar oluşmasını engellemektedir.


Elma sirkesini cildinize uygulamak için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Cildinizde herhangi bir sorun olmaması için bu konular önem gerektirmektedir. Elma sirkesi, asitli bir yapıya sahip olduğu için cildi tahriş edebilir. Cilt yüzeyindeki tahrişi ortadan kaldırmak için elma sirkesini su ile birlikte kullanabilirsiniz. Sivilcelerin kökten yok olması ve bir daha çıkmaması için elma sirkesini düzenli olarak uygulamanızı öneriyoruz.

Bir parça pamuk üzerine az miktarda elma sirkesi damlatın. Sivilcelerin olduğu yerlere tampon yaparak uygulayın. Saf elma sirkesi kullanmak yerine üçte bir oranında su ile karıştırmanızı öneriyoruz. Bu sayede alerjik etkiyi engellemiş olursunuz. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü suyla yıkayın. Elma sirkesini düzenli olarak uyguladığınızda, sivilcelerden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi Kürünün Hazırlanışı

  • 1 çay kaşığı doğal limon suyu
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı su

Kürü hazırlamak için tüm malzemeleri karıştırın ve hazır hale getirin. Hazırladığınız bu karışımı her gece yatmadan önce sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere yoğunluk olarak, tüm yüzünüze uygulayın. Sabaha kadar bu maske ile bekleyin. Elma sirkesi kürü içindeki onarıcı etkilerin tamamı sabaha kadar cildinize geçmiş olacak. Bu şekilde düzenli uygulama ile sivilce lekelerinden tamamen kurtulabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?