Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSiyah Noktalardan Kurtulmak için Şırınga Yöntemi


Siyah Noktalardan Kurtulmak için Şırınga Yöntemi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4
(1)


Siyah Noktalardan Kurtulmak için Şırınga Yöntemi

Siyah noktalardan kurtulmak için bir çok farklı yöntem denenmektedir. Bir çoğu başarısız olurken, bazıları ise tam da sizin beklediğiniz nitelikte olmaktadır. Siyah noktalardan kurtulmak için her zaman doğal yöntemler uygulamanızı öneriyoruz. Bu içeriğimizde de şırınga kullanarak siyah noktalardan kurtulmanızı sağlamaktayız.

Esra Aydın’ın You Tube kanalında paylaştığı bu yöntem oldukça etkili ve başarılı olmaktadır. Deneyen herkes tarafından olumlu karşılanan bu yöntemi siz de deneyebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilen şırınga yöntemi ile siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Şırınga yöntemi ile birlikte istediğiniz herhangi bir yüz maskesi ve yüz temizleme kürünü uygulayabilirsiniz.


Öncelikle temiz bir kap içine kaynamış suyu dökün.

Başınızın üzerine bir çarşaf örterek bu kaynamış suyun buharında yüzünüzü bekletin. Buğu işlemi denilen bu yöntem ile yüzünüze buhar banyosu yapmış olacaksınız. Bu işlemin amacı, siyah nokta gözeneklerinin yumuşamasıdır. Yumuşayan gözenekler daha kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. 

Buhar banyosunun ardından iğnesini çıkardığınız şırınga ucunu hafifçe siyah nokta gözeneği üzerine bastırın ve şırıngayı çekin. Bu işlem ile siyah nokta pislikleri tamamen çıkıp şırınganın içine girecektir. Siyah noktanın çıkış yönüne doğru tutup bastırmaya dikkat etmelisiniz.

Bu işlemle temizlediğiniz yüzünüzü mutlaka iyi bir temizleme losyonu ya da doğal temizleme kürü ile temizlemelisiniz.

Doğal Yüz Temizleme Losyonu Tarifi

Malzemeler
1,5 tatlı kaşığı kadar kil
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı doğal bal

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir arada karıştırın ve yüzünüze sürün. 35-40 dakika boyunca yüzünüzde tutun. Ardından da soğuk su ile yüzünüzü tamamen temizleyin ve yağsız nemlendirici krem sürün.
Bu yöntemleri haftada 2-3 defa uygularsanız, siyah noktasız bir cilt ile yaşayabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?