Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSiyah Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak


Siyah Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Siyah Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak

Saç rengini açmak oldukça merak edilen ve çoğu zamanda başarısızlıkla sonuçlanan bir işlemdir. Saç rengini açmanın bir çok farklı yöntemi vardır. Bu yöntemleri uygulamak en fazla siyah saç renginde zorlaşmaktadır. Siyah saç rengini açmak için kimyasal açıcılar kullanabilirsiniz ancak, bu işlem saçınızı bir hayli yıpratacaktır. Saçını yıpratmadan açmak için doğal yöntemleri uygulayarak, yavaş yavaş açabilirsiniz.

Siyah saç rengini akıtmak için uygulayacağınız bu yöntemler tamamen doğal ve zararsızdır. Sadece, çok kısa sürede değil de, bir süre tekrar ederek saç renginizi açabilirsiniz.

Papatya Yöntemi
Papatya yöntemini kullanarak saç renginizi açabilirsiniz. Doğal yolla saç rengi açmak için bu yöntem etkilidir. Bir tencerede su kaynatın ve içine kurumuş papatyaları ekleyerek kaynatmaya devam edin. Kaynama işlemi bitince ocaktan alıp demlenmesi için bekletin. Demlenip, ılındıktan sonra saçınızın tümüne uygulayın ve güneşin altına çıkın. Güneşin altında durarak saçınızın kurumasını bekleyin.


Limon yöntemi
Siyah saç rengini açmak için uygulanabilecek diğer yöntemlerden birisi de; limondur. Bir tane limonun suyunu sıkıp saçınızın tümüne uygulayın. Güneşe çıkarak limon özlerinin saçınızda kurumasını sağlayın. Limonun özleri asidik yapıda olduğu için saçınızı biraz sertleştirebilir. Bu yöntemi uyguladıktan sonra saçınıza bakım yapmalısınız.

Tarçın Yöntemi
Tarçını kullanarak da saç renginizi açabilirsiniz. Bir kaşık tarçını, saç kremi ile birlikte kasenin içinde karıştırın. Bu karışımı saçınıza uygulayıp 6 saat kadar bekletin.Diğer yöntem; Oksijenli Su
Tamamen doğal bir yöntem olmasa da, etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kimyasal değere sahip olan oksijenli su uygulamasıyla saç renginizi açabilirsiniz ancak, biraz yıpranma ihtimali olduğunu da kabul etmeniz gerekiyor. Saçınızı oksijenli su ile tamamen yıkadıktan sonra güneşe çıkıp kurumasını bekleyin. Sadece bu kadarlık bir işlem ile saçınızı güçlü bir şekilde açabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )1 Yorum

  1. Merhabalar,

    Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem. Evde kolaylıkla saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz. 🌞

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?