Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiSoğuk Havalarda Saçları Korumak için Öneriler


Soğuk Havalarda Saçları Korumak için Öneriler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Soğuk Havalarda Saçları Korumak için Öneriler

Soğuk havaların etkisiyle saçlarımız ve cildimizde çeşitli yıpranmalar görülmektedir. Rüzgar, yağmur gibi etkilerden dolayı şapka kullanmak zorunda kalıyoruz. Saçlarımızın kapalı kalmasıyla da saç dökülmeleri meydana gelebiliyor. Soğuk havada saçlarımızı korumak için yapılabilecek önerileri sizler için derledik.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç dökülmesinin en can sıkıcı durumu bayanlarda görülmektedir. Erkekler de daha sık karşılaşılan saç dökülmesi, bayanlar için çok daha üzücü sonuçlara ulaşmaktadır. Saç dökülmelerinin bir çok nedeni vardır. En sorunlu nedenlerinden birisi genetiğe bağlı olmasıdır. Genetik saç dökülmesine uygulanabilecek herhangi bir tedavi yoktur. Ancak, çevresel ve yaşamsal faktörlerle oluşan saç dökülmelerinde bir takım önlemler alınabilmektedir. Saç dökülmesini engellemek için yapabileceğiniz yöntemleri aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz. Saç dökülmesine engel olabilmek için öncelikle bu konunun altında yatan nedeni bulmanız gerekiyor. Saç dökülmesini engelleyen ve saç köklerinizi güçlendiren ürünler olarak; deniz ürünleri, havuç, yulaf, barbunya, fındık, et, yumurta, yoğurt gibi besinleri bolca tüketmeniz gerekmektedir. Demir ve C vitamini eksikliğini gidermek için de bolca sebze ve meyve tüketmeniz gerekiyor.


Saç bakımı ve saç dökülmesi için uygulayabileceğiniz kür tarifi

İhtiyacınız olan malzemeler;

2 kapsül E vitamini,

2 kaşık kadar bal,3 kaşık miktarda zeytinyağı,

2 kaşık badem yağı,

2 kaşık çam terebenti yağı.

Hazırlanışı; Tüm malzemeleri aktar ve eczanelerden temin edebilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra E vitamini kapsülünü bir kap içine dökün. Üzerine de balı ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize iyice yedirerek sürün. 30 dakika kadar bekletin ve saçlarınızı iyice durulayın.Saçlarınızı korumak için;
Saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız.
Jöle, köpük gibi malzemelerin kullanımını durdurun.
Stresten uzak durmalısınız.
Saçlarınızı ıslakken ve nazikçe tarayın.
Saçlarınızı sabunla yıkamayın.
Saçlarınızın yıpranmasını engellemek için düzenli olarak besleyici kürler uygulayın.
Saçlarınızı sürekli kapalı tutmayın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?